لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
معاونت منابع انسانی قوه قضاییه اعلام كرد

نكات مهم مراحل گزینش قضایی و تایید صلاحیت در قوه قضاییه

نكات مهم مراحل گزینش قضایی و تایید صلاحیت در قوه قضاییه

به گزارش حقوق و قضا معاونت منابع انسانی قوه قضاییه در اطلاعیه ای نكات مهم مراحل گزینش قضایی و تایید صلاحیت در قوه قضاییه و محورهای تایید صلاحیت را اعلام نمود.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، معاونت منابع انسانی قوه قضائیه در اطلاعیه ای نکات مهم مراحل گزینش قضائی و تأیید صلاحیت در قوه قضائیه و محورهای تأیید صلاحیت را اعلام نمود. متن این اطلاعیه به شرح زیر است: بدین وسیله به اطلاع داوطلبان می رساند، جهت انجام فرآیند گزینش، پیش از شروع ثبت نام و تکمیل فرم های گزینش به مطالب ذیل توجه کنند تا مراحل گزینش با سهولت و در فضایی عادلانه تر صورت گیرد. الف. پایه اولیه پرونده گزینشی داوطلبان با فرم اطلاعات فردی آغاز می شود، بنابراین می طلبد فرم ها دقیق و صادقانه تکمیل شود. احراز هرگونه تناقض یا عدم صداقت در فرم ها منجر به کسب امتیاز منفی در گزینش می باشد.

ب. مراحل گزینش هر داوطلب شامل تحقیق، استعلام، مصاحبه و… احتیاج به مدت زمان مناسب مربوط به خویش را دارد. بنابراین هیچ وقت داوطلبان روند سیر مراحل خویش را با دیگر داوطلبان مقایسه نکنند و چنانچه پرونده ای زودتر به نتیجه برسد دلیل بر تقدم و ارجحیت نسبت به دیگران نیست.

ج. داوطلبان گرامی توجه داشته باشند، در این مراحل داوطلب منصب قضا می باشند و قبولی در آزمون علمی و شخصیت هیچ امتیازی برای داوطلب محسوب نمی گردد. داوطلبان بخاطر داشته باشند صلاحیت هر داوطلب جهت منصب قضا در انتها مراحل گزینش احراز می شود ازاین رو به هیچ عنوان از قبولی تا آخر آخرین مرحله مطمئن نباشند و فرصت استخدام و شرکت در آزمون های دیگر را از دست ندهند.

د. داوطلب گرامی در تأیید صلاحیت چند محور بررسی می شود که نکته منفی در هر محور سبب کسر امتیاز در نتیجه نهایی می شود که این محورها عبارتند از:
حسن شهرت خانوادگی
حسن شهرت اخلاقی، رفتاری و ظاهری
میزان اعتقاد و التزام به مبانی اعتقادی
اعتقاد و التزام به نظام و ولایت فقیه
داوطلبان اهل سنت سوالات اعتقادی برپایه هر مذهب پرسیده می شود.

ه. در مصاحبه عمومی کلیه محورهای فوق به صورت حضوری با داوطلب بررسی و مذاکره می شود.
سوالات احکام طبق فتوای مرجع تقلید هر شخص پرسیده می شود.

و. در مورد سوابق کیفری داوطلب و خانواده اش، ملاک سوابق کیفری اعضا درجه یک خانواده داوطلب اعم از: پدر، مادر، خواهر و برادر که مصداق حسن شهرت خانواده می باشد باید از جانب داوطلب حتما اعلام گردد.

ز. بازده زمانی فرآیند گزینش بستگی به نوع پرونده و وصول استعلامات دارد که حداقل ظرف ۶ ماه انجام می شود.

شایان ذکر است، میزان انس و ارتباط شما با قرآن مجید یکی از محورهای مهم عقیدتی به حساب می آید.

داوطلبان عزیز جهت رفع هرگونه شبهه و سوال در مورد سیر مراحل گزینش با امور گزینش قوه قضائیه تماس حاصل فرمائید.


منبع:

1399/04/16
17:31:59
5.0 / ۵
2359
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد