حقوق و قضا
دبیر ستاد حقوق بشر:

شهدای كلیمی مانند تمامی شهدای كشورمان متعلق به ملت ایران هستند

شهدای كلیمی مانند تمامی شهدای كشورمان متعلق به ملت ایران هستند

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: شهید «فریبرز موریم» و تمامی شهدا، شهیدانی متعلق به تمام ملت ایران هستند و این عزیزان گرانقدر نام ملت ایران را در زمانی که تمام دنیا به پشتیبانی از صدام برخاسته بود، ماندگار کردند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، علی باقری کنی دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران عصر امروز(چهارشنبه) با حضور در منزل خواهر شهید «فریبرز موریم» شهید جامعه کلیمیان، ضمن تقدیر و گرامیداشت یاد شهدای جنگ تحمیلی، اظهار نمود: با وجود اینکه جنگ خسارات زیادی برای کشورمان به دنبال داشت، اما آزمایشگاهی بزرگ برای نقش آفرینی و سرافرازی هموطنانی بود که برای دفاع از منافع ملی و تمامیت ارضی کشورمان، از جان، مال و ناموس خود ایثارگونه گذشتند.
وی با تاکید بر اینکه اگر جنگ صدمات زیادی به ملت ایران وارد کرد اما برکاتی هم به همراه داشته، اضافه کرد: اگر ما مقتدرانه جلوی قدرت های زورگوی دنیا ایستاده ایم و آنها هیچ غلطی نمی توانند بکنند ناشی از همان ایستادگی ها و غرورآفرینی ها در عرصه جنگ است.
دبیر ستاد حقوق بشر خطاب به خواهر این شهید گرانقدر کلیمی، اظهار داشت: ازخودگذشتگی که امثال برادر شهید شما انجام دادند فقط دفاع از تمامیت ارضی ایران نبود بلکه پایه گذاری یک دفاع و بازدارندگی پایدار در مقابل دشمنان بود و خون آنها بهای صیانت از امنیت و استقلال کشورمان است.
وی با اعلان اینکه بطور قطع نام شهدا در تاریخ ایران درخشان است، اظهار نمود: شهدا برنده و پیروز سند پرارزش تاریخ ایران هستند که شما میزبان یکی از این افتخارات هستید. شما یک تفاوت ماهوی با سایر افرادی که در این کشور زندگی می کنند دارید، شما میراث دار گنجینه ای پرارزش به خاطر این قرابت هستید و این مسئولیت شما را بیشتر می کند چون نگاه ها بعنوان مادر و خواهر شهید به شما است.
معاون امور بین الملل رئیس قوه قضائیه در ادامه با تاکید بر اینکه ما هر دو مسئولیت سنگینی بر عهده داریم، اشاره کرد: مسئولیت ما صیانت از شما و مسیر شهید شما است. امیدوارم همه ما با شناخت مسئولیت شناسی درست راه این شهدا را ادامه دهیم و اگر این چنین بشود ایران را بیمه کردیم. مسئولیت بعدی ما این است که زحمات شما را پاس داریم و با احترام به صبر و پایداری و ایستادگی شما از حقوق شما صیانت نماییم.
وی در ادامه با اشاره به جنگ عراق و افغانستان، اظهار داشت: دو کشور عراق و افغانستان مورد حمله آمریکا قرار گرفتند و اشغال شدند اما جمهوری اسلامی ایران بعد از جنگ تحمیلی سرافرازانه ایستاد و دشمنان جرات نکردند یک وجب از خاک کشورمان را اشغال کنند و این ثمره خون برادر شهید شما بوده و ما وام دار شهدا تا ابد خواهیم بود.
باقری کنی با اعلان اینکه نباید اجازه دهیم میراث این شهدا گرفتار تحریف شود، تصریح کرد: هدف شهدا هدفی متعالی است؛ آنها خود این راه را انتخاب کردند و این انتخاب پرارزش در جهت صیانت از مردم و آرمان ها و تمدن یک ملت است. همه ما در هر مذهب و دینی و تفکر اجتماعی و سیاسی باشیم در مقابل این شهدا سر تعظیم فرود می آوریم. یکی از مصادیق بارز آن هم زمان شهادت و در تشییع پیکر پاک شهید سلیمانی و سالگرد ایشان به معرض نمایش گذاشته شد و نشان داد که مردم هوشمندانه مخلص افرادی هستند که خویش را وقف یک هدف متعالی کردند.
در ادامه این دیدار همایون سامه یح نجف آبادی، نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: جامعه اقلیت های دینی و جامعه ایرانی ها کلیمی خویش را از جامعه ایران جدا نمی دانند و دوش به دوش هموطنان خود در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس با دشمنان این مرز و بوم جنگیده اند و جان خویش را فدای کشورمان کرده اند.
خواهر این شهید گرانقدر هم در ادامه تاریخچه ای از زندگی خانواده خود در قصر شیرین بازگو کرد و اضافه کرد: بعد از اشغال قصر شیرین توسط رژیم صدام، عراقی ها تمام مردم را در میدان جمع کردند و گفتند باید بروید سرپل ذهاب و دیگر نمی توانید به خانه خود بازگردید. زن و مرد و بچه را آواره کوچه و خیابان بدون هیچ وسیله ای کردند. دشمنان این مرز و بوم باید بدانند که کلیمی و مسیحی و ارمنی و مسلمان همه در کنار هم از آرمان های کشورمان تا آخرین لحظه خون خود دفاع خواهیم کرد.1399/11/10
16:48:54
0.0 / 5
1112
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد