لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

تذكر نماینده تهران به قوه قضاییه برای ترك فعل دستگاههای اجرایی در امور ایمنی شهر

تذكر نماینده تهران به قوه قضاییه برای ترك فعل دستگاههای اجرایی در امور ایمنی شهر

به گزارش حقوق و قضا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با استناد به گزارش سازمانهای آتش نشانی تهران از ۱۲۰ ساختمان نیازمند اقدام فوری اطلاع داد و از قوه قضاییه خواست که نسبت به ترک فعل دستگاههای اجرایی در امور ایمنی شهرها  واکنش نشان دهد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، اقبال شاکری در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی ضمن تسلیت به مناسبت سالروز حادثه ساختمان پلاسکو اظهار داشت: در چنین روزی ۱۶ آتش نشان و ۶ هم وطن فداکار را از دست دادیم. یاد و خاطره شهدای آتش نشان را گرامی می داریم سازمان آتش نشانی تهران به تازگی ۳۳ هزار بازدید انجام داده که از میان آنها ۱۲۰ ساختمان ناایمن نیازمند اقدام فوری شناخته شدند.
این عضو مجمع نمایندگان استان تهران اظهار داشت: همین طور ۳۰۰۰ ساختمان ایمن در اولویت اول قرار دارند و بیش از ۱۰ هزار ساختمان در ردیف ناایمن قرار گرفتند. نکته اینجاست که تا حالا اقدام جامع و پیشگیرانه ای در این خصوص انجام نشده است.
نماینده مردم تهران در مجلس ضمن تشکر از سازمان آتش نشانی اظهار داشت: شهرداریها، وزارت کشور، شورای عالی استانها، ریاست جمهوری و وزارت راه و شهرسازی در ناایمن بودن ساختمانهای شهر مسئول هستند. سازمان مدیریت بحران برای پیش گیری از صدمه پذیری قول داده است همین طور وزارت راه و شهرسازی مقررات ملی ساختمانها را رعایت نکرده است.
وی ادامه داد: عدم اجرای بندهای مختلف قانون شهرداری ها در خصوص رفع ناایمنی شهری را مطالبه می کنم و همین طور از قوه قضاییه می خواهم که ترک فعل دستگاه های اجرائی در امور ایمنی شهرها را پیگیری کند.1399/10/30
22:56:01
0.0 / ۵
1261
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد