حقوق و قضا
رییسی در نشست مشترك سران قوا مطرح كرد

انتظار مردم از قوای سه گانه اقدامات امیدآفرین و گره گشا است

انتظار مردم از قوای سه گانه اقدامات امیدآفرین و گره گشا است

رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: تلاش همه دستگاهها باید با تاکید بر شعار «ما می توانیم» تلاش و مجاهدت در امتداد خنثی سازی و بی اثر کردن تحریم ها باشد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از قوه قضاییه، نشست مشترک سران قوا، امروز (سه شنبه) به میزبانی حجت الاسلام رئیسی رئیس قوه قضائیه و با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور و محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی انجام شد.

رئیسی در آخر نشست سران قوا با اعلان اینکه امروز انتظار مردم از قوای سه گانه آنست که در اقدامات شان امیدآفرین و گره گشا باشند، گفت: انتظار مردم آنست که دغدغه های معیشتی رفع گردد و نکته راهبردی ما آنست که اقدامات قوای تقنینی، اجرائی و قضایی و مجموعه نهادهای حکومتی هر چه بیشتر به امیدآفرینی در مردم و یأس و ناامیدی در دشمن بی انجامد.

رئیسی با اشاره به بیانات رهبری در ۱۹ دی و تاکید بر موضوع خنثی سازی تحریم ها، اظهار داشت: تلاش همه دستگاهها باید با تاکید بر شعار «ما می توانیم» تلاش و مجاهدت در امتداد خنثی سازی و بی اثر کردن تحریم ها باشد؛ از مدیران و کارآفرینان و سرمایه گذارانی که در این میدان باشند، پشتیبانی خواهد شد.

رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: کشور از وجود نیروهای کارشناس و دلسوز و سرمایه گذاران و مبتکرانی که در میدان خنثی سازی تحریم ها باشند و بتوانند در حوزه های مختلف اقتصادی، حقیقتاً تولید را جهش بدهند و موانع تولید رفع کنند، بهره مند است.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به دو محور مورد بحث سران قوا یعنی معیشت و سلامت مردم، اظهار داشت: این موارد باید برای همه مسولین مورد توجه و تاکید باشد؛ سلامت از نکاتی است که مورد توجه و انتظار مردم است، ما نیز بر این مسئله تاکید می نماییم که می تواند سلامت اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و یک نظام سالم اداری را رقم بزند.

رئیسی اشاره کرد: این نظام سلامت اداری می تواند برای مردم رفع دغدغه کند و برای آنها افزایش امید و اعتماد بدنبال داشته باشد.

رئیس دستگاه قضا اشاره کرد: انشالله همکاری، همراهی و انسجام سه قوه و همه نهادها در نظام تحت رهبری های خردمندانه رهبری حکیم و فرزانه بتواند راه را به پیش ببرد و دشمن را روز به روز ناامید و دوستان را امیدوار کند.

حجت الاسلام و المسلمین روحانی رئیس جمهور نیز در آخر نشست مشترک سران قوا اظهار داشت: امروز درباب مسائل متخلفی با هم بحث کردیم و اگر بخواهم خلاصه کنم تیتر آن عبارت از سلامت، معیشت، بی اثر کردن تحریم و لغو تحریم های ظالمانه است.

رئیس جمهور اضافه کرد: تلاش داریم بودجه جاری را از نفت برای همیشه قطع نماییم و امیدواریم هزینه های جاری ما به نفت وصل نشود و از منابع دیگر تامین گردد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس نیز در آخر نشست سران قوا، بیان کرد: در حوزه راهبردها پیرامون سند مالی بودجه که امروز بخش عمده ای از بحث جلسه سران را به خود اختصاص داد، هماهنگی کامل بین قوا برقرار بود و هر سه قوه به دنبال این هستیم که کاهش وابستگی به نفت را بیشتر از گذشته پیش ببریم و به سمت صفر حرکت نماییم و بودجه نفت را در هزینه های جاری صرف نکنیم.

قالیباف اشاره کرد: در بودجه، اهداف مشترکی است اما اختلاف سلیقه در روش ها وجود دارد و قرار شد هفته آتی روسای کمیته درآمد و مصرف و رئیس تلفیق جلسه ای را با ستاد اقتصادی دولت داشته باشد تا در روش ها و اختلاف سلیقه ها بتوانیم با وحدت بیشتر کار را پیش ببریم.

نشست قبلی سران قوا، در تاریخ هشتم دی ماه سال جاری به میزبانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شده بود.
1399/10/23
20:01:40
0.0 / 5
1151
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد