حقوق و قضا

موافقت مجلس با دوفوریت لایحه شوراهای حل اختلاف

موافقت مجلس با دوفوریت لایحه شوراهای حل اختلاف

حقوق و قضا: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دو فوریت لایحه شوراهای حل اختلاف رای دادند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، دوفوریت لایحه شوراهای حل اختلاف در جلسه علنی بامداد امروز (چهارشنبه) در دستور کار نمایندگان قرار گرفت.
در جریان بررسی دو فوریت این لایحه احد آزادی خواه در تذکری مستند به ماده ۱۶۱ بخشنامه داخلی مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: این طرح از ضروریات است و همه همکاران با آن موافق هستند اما مسیر پیش رو خلاف بخشنامه است برای اینکه مجلس شورای اسلامی هفته آتی جلسه علنی ندارد و نمایندگان برای سرکشی به حوزه انتخابیه خود می روند، پس تصویب دو فوریت عملا معنایی ندارد.
وی افزود: می توانید دو فوریت این لایحه را روز یکشنبه ۲۱ دی ماه در دستور کار قرار دهید که مراحل بعدی بلافاصله در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.
در همین رابطه محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بخشنامه رسیدگی به طرح ها و لوایح دو فوریتی، سه روز کاری پس از تصویب پیش بینی شده طبیعتا وقتی مجلس تعطیلست روز کاری نیست. پس از وقتی ما تشکیل جلسه بدهیم سه روز کاری را لحاظ خواهیم کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی همین طور اظهار نمود که دو فوریت لایحه شوراهای حل اختلاف از ۲۵ آذرماه در سامانه قرار داشته و در دسترس نمایندگان بوده است.
در ادامه دو فوریت لایحه شوراهای حل اختلاف به رای مجلس شورای اسلامی گذاشته شد که نمایندگان با آن موافقت کردند.
در ادامه احمد امیرآبادی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از نمایندگان خواست ظرف ۲۰ ساعت پیشنهادات خودرا در مورد این لایحه به کمیسیون قضایی ارائه نمایند.
لایحه شوراهای حل اختلاف باتوجه به اتمام مهلت قانون شوراهای حل اختلاف و ضرورت دائمی کردن آن به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.
منبع:

1399/10/10
15:52:03
5.0 / 5
1251
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد