حقوق و قضا
رئیس قوه قضاییه:

مدعیان حقوق بشر اجازه تنفس مخالفان خودرا نمی دهند

مدعیان حقوق بشر اجازه تنفس مخالفان خودرا نمی دهند

به گزارش حقوق و قضا رئیس قوه قضاییه در دیدار با عشایر اظهار داشت: كسانی كه مدعیان حقوق بشر هستند حتی اجازه نخواهند داد معترضان آنان نفس بكشند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی ظهر پنج شنبه در دیدار با سران عشایر و اقشار مردم فارس با اشاره به اینکه تمام کسانی که به فکر ارتباط با خارج از کشور هستند باید بدانند که تمامی شاخصهای توسعه یافتگی در ایران وجود دارد و اظهار داشت: کشورهای اروپایی که مدعی حقوق بشری هستند حالا حتی اجازه نمی دهند معترضان آنان نفس بکشند و این در شرایطی است که توسعه یافتگی باید در تمامی شاخصهای اجتماعی وجود داشته باشد و تنها تکنولوژی شاخصه مناسبی برای توسعه نیست. وی افزود: تمام نیازهای توسعه در داخل مرزهای ایران وجود دارد و با تاکید بر این ظرفیت ها می توان به توسعه یافتگی در تمامی شاخص ها رسید. رئیس قوه قضائیه در مورد بیانات مقام معظم رهبری بیان نمود: رهبری بیان کرده اند که آینده ایران روشن است و الان به گواه کشورهای منطقه ایران در منطقه از تمامی کشورهای حاضر در قاره برتر است. وی در مورد عشایر هم تاکید نمود. عشایر سرمایه های پرارزش بی بدیل نظام اند و یکی از امتیازات فرهنگی و اجتماعی در کنار اقتصادی اند و امام (ره) در تفسیر خصوصیت های عشایر صبر، مؤثر بودن، حافظ انقلاب و پشتوانه نظام بودن اشاره نموده است. عالی ترین مقام قضائی کشور در مورد خصوصیت های عشایر با اشاره به اینکه عشایر یکی از با اصالت ترین خانواده های نظام اند و عنوان کرد: عشایر انقلاب با رشادت های که داشتند از ارزش ها و معیارهای انقلاب دفاع کرده اند و این علم همواره در جامعه اسلامی ایران برافراشته اند
وی افزود: تمامی افراد جامعه عشایری مولد هستند و بخش اصلی اقتصاد ایران را عشایر می سازند و با فعالیتهای اقتصادی خود توانسته اند نقش ویژه ای در اقتصاد داشته باشند و این در شرایطی است که عشایر در مقاومت و صبر نقش ویژه ای داشته اند و الان هم در جهش تولید هم عشایر در جامعه می تواند نقش ویژه ای داشته باشند و باید قانون اساسی از این افراد حمایت شود. حجت الاسلام رئیسی در مورد نقش توسعه بیمه عشایری تصریح کرد: بیمه عشایری باید بگونه ای گسترش یابد که تمامی مؤلفه های زندگی بشری عشایر مورد توجه باشد و حمایت ها نباید تنها در یک بخش خاص مختصر شود. وی تصریح کرد: توسعه نهادهای داوری عشایری یکی از موضوعات مورد توجه دادگستری و قوه قضائیه است و در این راستا در تلاش هستیم تا تمامی موضوعاتی که در نهاد عشایری ایجاد می شود در درون خانواده عشایری برطرف شود. عالی ترین مقام قضائی کشور خاطرنشان کرد: در کنار استفاده مراتع طبیعی و ضمن حفظ منابع طبیعی باید از هرگونه تعرض به منابع خدادادی جلوگیری شود البته در کنار مردم دستگاه های مختلف اجرایی و دادگستری هم باید در جهت کوتاه کردن دست متصرفان از مراتع طبیعی اقدامات لازم را انجام دهند. وی در مورد چالش های جامعه عشایری هم متذکر شد: راه اندازی مدارس شبانه روزی ویژه فرزندان عشایر و روستاهای محروم، آب رسانی به روستاها و عشایر، بیمه عشایری و حفظ منابع همچون چالش های استان است که باید دستگاه های مربوطه نسبت به رسیدگی به این چالش ها اقدام نمایند. رئیس قوه قضائیه در مورد آتش سوزی مراتع هم تصریح کرد: با عنایت به آتش سوزی هایی که در استان فارس رخ داده است باید با افرادی که به صورت تعمدی نسبت به آتش زدن منابع طبیعی اقدام می کنند برخوردهای لازم صورت گیرد. وی افزود: پرونده هایی که مربوط به آتش سوزی است باید نسبت به رسیدگی به آنان تسریع شود.



منبع:

1399/03/23
20:14:46
5.0 / 5
2383
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد