حقوق و قضا

مراسم آزادی ۱۳ مددجوی كانون اصلاح و تربیت تهران انجام شد

مراسم آزادی ۱۳ مددجوی كانون اصلاح و تربیت تهران انجام شد

حقوق و قضا: با حضور رئیس سازمان زندان ها و رئیس مركز توسعه حل اختلاف كشور مراسم آزادی 13 نفر از مددجویان كانون اصلاح و تربیت تهران از محل كمك های مردمی اجرا شد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا محمدمهدی حاج محمدی رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در این مراسم خطاب به نخبگان و اندیشمندان حوزوی و دانشگاه عرصه علوم تربیتی، روانشناسی و علوم اجتماعی اظهار داشت: زندان و کانون اصلاح و تربیت اثرگذارترین عرصه فعالیت و نقش آفرینی شماست پس دعوت می کنم جهادگونه در این میدان پا بگذارید.

وی افزود: جهاد در میدان اصلاح و تربیت و احیاء نفوس و دستگیری از بندگان دربند خصوصاً نوجوانان که در آغاز راهند از ارزش و اهمیت بیشتری برخوردارست.

رئیس سازمان زندان ها اشاره کرد: انسان های تربیت شده در میدان مجاهدت شما می توانند در آینده جهادگران عرصه های عمرانی، اقتصادی و نظامی باشند.

عضو شورای عالی قضایی کشور گفت: حضور این افراد در کانون اصلاح و تربیت به سبب کوتاهی خودشان است اما بدلیل کوتاهی دیگران نیز می باشد و بزهکاری نوجوان زنگ خطری است برای خیلی ها.

وی با اشاره به اینکه محرومیت ها و نارسایی ها عاملی برای بروز جرم است اظهار داشت: اینجا فرصتی است که هم زندانیان و مددجویان وهم دیگرانی که تقصیر داشته اند کوتاهی خودشان را جبران کنند.حاج محمدی به سخن شهید ابراهیم همت نیز اشاره نمود اظهار داشت: شهید همت می گفت "ما در قبال تمام کسانی که راه کج می روند مسئولیم. حق نداریم با آنها برخورد نماییم. از کجا معلوم که ما در انحراف این ها نقش نداشته باشیم." پس هم ما و هم شما از شهید حاج ابراهیم همت، همت بخواهیم برای یک تصمیم بزرگ، یک اقدام بزرگ و یک عاقبت زیبا.

رئیس سازمان زندان ها در بخش دیگری از سخنان خود نیز خطاب به مددجویان کانون اصلاح و تربیت تهران اظهار داشت: حضور در کانون اصلاح و تربیت را به منزله پانسمان زخمی بدانید که در صورت بی توجهی می تواند نتایج ناگوارتری را برای شما رقم بزند.

حاج محمدی گفت: گذشته را فراموش کنید آنچه مهمست آینده ای است که در پیش روی شماست. می توان با یک تصمیم درست و انجام کارهای مناسب همه عقب افتادگی ها را جبران کرد.

وی اظهار داشت: شاید بعضی از شما برای مشهور شدن، عزیز شدن، بحساب آمدن، بزرگ شدن و عظمت پیدا کردن دست به اقدامات نسنجیده ای زده باشید اما گویا راه را اشتباه رفته اید. شهید حاج قاسم سلیمانی الگوی مناسبی است که هم عزیز شد، هم بزرگ شد، هم محبوبیت پیدا کرد، هم بحساب آمد و هم سبب ترس لات ها و قلدرهای منطقه و جهان شد.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور نیز در این مراسم طی سخنانی با اشاره به اهمیت صلح و سازش و گذشت اظهار داشت: ستاد ملی صبر در سال های اخیر کارهای گسترده ای را برای ترویج و نهادینه سازی این فرهنگ در جامعه انجام داده است.

وی با اعلان اینکه گاهی یک غفلت سبب زیان های فراوان می شود گفت: خیلی از افرادی که در زندان هستند جنایت پیشه نیستند و مستحق کمک و دستگیری هستد.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور اظهار داشت: در کنار عدالت کیفری ما به ترویج عدالت جبرانی و عدالت ترمیمی نیز نیاز داریم و باید آثار برخی کوتاهی ها و نارسایی ها را در کشور از بین ببریم.

وی خطاب به زندانیان نیز اظهار داشت: مهمترین برنامه در زندان ها کارهای اصلاحی و تربیتی است اما شرط اول آن این است که شما نیز تصمیم و اراده لازم را داشته باشید.

در این مراسم که در سالن آمفی تئاتر کانون اصلاح و تربیت تهران برگزار می شد گروه تئاتر مددجویان نمایشی را برای حاضران اجرا نمودند.

در انتهای این مراسم از عوامل برنامه مثل ماه که در ماه رمضان امسال از شبکه سه سیما پخش گردید و کمک های مردمی را جهت آزاد سازی زندانیان جمع آوری کرده بودند تقدیر گردید.منبع:

1399/05/31
12:00:38
5.0 / 5
2022
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد