لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
در آستانه روز مادر در شورای شهر صورت گرفت

تصویب دو فوریت طرح کمک 5 میلیاردی برای آزادی مادران زندانی

تصویب دو فوریت طرح کمک 5 میلیاردی برای آزادی مادران زندانی

به گزارش حقوق و قضا، اعضای شورای شهر تهران طرح دو فوریتی در مورد کمک شهرداری تهران به آزادی مادران زندانی را تصویب کردند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، در جلسه امروز شورای شهر تهران طرح دو فوریتی در مورد کمک به آزادی مادران زندانی روی میز بررسی اعضای شورای شهر قرار گرفت و مهدی چمران با قرائت این طرح اظهار داشت: با عنایت به نزدیکی میلاد حصرت زهرا و گرامیداشت روز مادر طرح آزاد سازی مادران زندانی با محکومیت مالی با قید دو فوریت بررسی می شود و سال های گذشته هم این برنامه را داشتیم.
وی اظهار نمود: با عنایت به نزدیکی به میلاد حضرت زهرا این طرح در چارچوب دو فوریت عرضه شد تا هر چه سریعتر کارهای آنرا انجام دهند تا زنان زندانی با محکومیت مالی که اکثرا هم مظلوم واقع شده و شرایط سختی دارند با این کمک آزاد شوند، اما بطور قطع کمک های مردمی بیشتر خواهد بود.
چمران با اشاره به اینکه این رقم ۲ میلیارد تومان بود اما دیشب ۵ میلیارد تومان کردند، اظهار داشت: فکر آقای فروزنده را هم بکنید البته حسابهایش را بستند ولی کمک زیبنده است و شهرداری تهران هم تلاش کند تا این مبلغ را بموقع پرداخت کند.
اعضای شورای شهر تهران به کمک ۵میلیارد تومانی برای آزادی زنان و مادران زندانی رای مثبت دادند.
به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، برپایه این طرح که از جانب کمیسیون فرهنگی شورای شهر عرضه شده، شهرداری تهران موظف است ضمن اجرای دقیق این مصوبه و آزادسازی زنان زندانی مبحث ماده واحده این مصوبه، گزارش اقدامات انجام شده و عملکرد اجرای بهینه این مصوبه را در اسرع وقت به شورای اسلامی شهر تهران عرضه کند.
منبع:

1402/10/06
08:38:45
5.0 / 5
286
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد