حقوق و قضا
معاون سازمان ثبت اسناد و املاك:

اسناد مالکیت بیشتر از ۹۹ و نیم درصد اراضی ملی صادر گردیده است

اسناد مالکیت بیشتر از ۹۹ و نیم درصد اراضی ملی صادر گردیده است

حقوق و قضا: به گزارش حقوق و قضا، فارس معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک اعلام نمود که تابحال بیشتر از ۹۹.۵ درصد از کل اراضی ملی کشور تثبیت و اسناد مالکیت برای این اراضی صادر گردیده است.


صفدر کشاورز یکشنبه ۲۲ مرداد در آیین تکریم و معارفه مدیرکل ثبت استاد و املاک فارس ضمن اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده طی سالهای اخیر، تصریح کرد: صدور سند مالکیت برای ۷ میلیون هکتار از ۱۸ میلیون هکتاری اراضی زراعی کشور بخش دیگری از سیاست های تثبیتی سازمان ثبت است.
کشاورز با اشاره به اینکه با برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال جاری برای ۸۰ درصد از این اراضی، سند مالکیت کاداستری صادر خواهد شد، اظهار داشت: در مقوله ثبت شرکت ها هم شاهد می باشیم راه اندازی سامانه جامع منجر به هوشمندسازی فرایندهای مرتبط شده بگونه ای که بازطراحی این سامانه با رویکرد خودکاربری در دستور کار قرار گرفته و با اجرای پلت فرم جامع ثبتی، خدمات در خیلی از حوزه ها به صورت غیرحضوری صورت خواهد گرفت.
به قول کشاورز، در مقوله بافت مسکونی شهری، بروزرسانی نقشه های شهرها در دستور کار قرار گرفته و تبدیل اسناد مالکیت دفترچه ای به اسناد مالکیت کاداستری از دیگر برنامه های این سازمان است.
رئیس کل دادگستری فارس هم با تقدیر از عملکرد مدیرکل پیشین ثبت اسناد و املاک این استان، خدمات رسانی مطلوب در این اداره کل و کسب رضایت ۷۸ درصدی از مجموعه اقدامات آنرا حاصل و نمایان کننده تلاش ها دانست.
حجت الاسلام سید کاظم موسوی با اشاره به اینکه فارس در حوزه های بازرسی، پزشکی قانونی، سازمان زندان ها و ثبت اسناد و املاک در کشور پیشتاز است، بر اهمیت رضایت مردم بعنوان مهم ترین ملاک تاکید کرد و اضافه کرد: ضروریست نظارت ها تشدید شود.
وی همینطور ضمن اشاره به تثبیت ۹۹ درصد از اراضی ملی فارس، بر ضرورت حد نگاری و صدور سند مالکیت اراضی کشاورزی تاکید و افزود: با عنایت به الزامات موجود در قانون جامع حد نگار و بازه زمانی مشخص شده برای تعویض اسناد مالکیت و صدور اسناد مالکیت کاداستری ضروریست تکلیف اسناد مالکیت دفترچه ای در این استان مشخص و اسناد عادی هم ساماندهی شوند.
رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به اینکه متأسفانه برای برخی اماکن دولتی هنوز سند دریافت نشده، خواهان استفاده از ظرفیتهای رسانه ملی برای ترغیب ادارات بمنظور پیگیری امور مستند سازی و دریافت اسناد مالکیت شد.
مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک فارس هم ضمن اشاره به برخی برنامه های خود، حدنگاری اراضی ملی، کشاورزی و شهری را بخشی از برنامه های آتی عنوان نمود و با اشاره به اینکه اجرای حدنگاری پیش زمینه توسعه و امری موثر در جلوگیری از وقوع جرم تلقی می شود، اظهار داشت: این مورد می تواند در کاهش جرائم در رابطه با حوزه املاک نقش داشته باشد.
غلامرضا کیانی اضافه کرد: بحث صیانت از همکاران در حوزه معیشت، برخورد با جرائم، تشدید نظارت و بازرسی ها و تدوین راهکار جدید برای پذیرش بیشتر از ۸۰۰ نفر از افراد در حوزه سردفتری دفاتر اسناد رسمی، از دیگر برنامه هایی است که به صورت جدی در دستور کار قرار خواهد گرفت.
به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، در این مراسم ضمن تقدیر از سید مهدی هاشمی، غلامرضا کیانی بعنوان مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک فارس ارائه شد.

1402/05/23
10:57:21
5.0 / 5
253
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد