لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
مهمترین اخبار حقوقی و قضایی در هفته ای كه گذشت،

ارسال شکایت روحانی به دادگاه روحانیت

ارسال شکایت روحانی به دادگاه روحانیت

به گزارش حقوق و قضا، ارسال پرونده شکایت «حسن روحانی» از «رحیم پور ازغدی» به دادگاه ویژه روحانیت، صدور قرار تأمین کیفری برای «علیرضا بیگی» و واکنش سخنگوی شورای نگهبان به اظهارات لاریجانی از مهم ترین اخبار حقوقی هفته گذشته بود.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، مهم ترین اخبار حقوقی هفته گذشته را در این گزارش می خوانید:

کارهای سنگینی در قوه قضاییه انجام می شود/ در کار رسانه ای خویشتنداری داریمحجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: در تاریخ هفتم اردیبهشت ماه لایحه قوه قضاییه در مبحث حجاب و عفاف برای سیر مراحل قانونی به دولت ارسال شد، اما هنوز این لایحه از دولت به مجلس نرفته است؛ بنابراین از وزیر دادگستری می خواهیم تا پیگیری های لازم را در این خصوص انجام دهد.

ارسال پرونده شکایت «حسن روحانی» از «رحیم پور ازغدی» به دادگاه ویژه روحانیت


طبق اعلام قوه قضاییه، پرونده شکایت حسن روحانی از رحیم پور ازغدی به علت روحانی بودن وی به دادگاه ویژه روحانیت ارسال شد.

صدور قرار تأمین کیفری برای «علیرضابیگی»


به دنبال ادعای بدون سند احمد علیرضا بیگی نماینده مجلس شورای اسلامی در مورد واگذاری خودرو به برخی از نمایندگان مجلس، دادستانی کل کشور به مبحث ورود و پرونده را جهت بررسی به معاونت مربوطه ارسال کرد.
طبق گزارش هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس به دادستانی کل کشور مشخص شد که ادعای آقای احمد علیرضا بیگی فاقد اسناد و مدارک بوده است.
بر مبنای آخرین پیگیری ها در هفته گذشته احمد علیرضا بیگی در دادسرا تفهیم افترا و آخرین دفاعیات از وی دریافت و قرار تأمین کیفری در این خصوص صادر گردیده است.

واکنش سخنگوی شورای نگهبان به اظهارات لاریجانی


هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری هفته گذشته در پاسخ به سوالی در رابطه با اظهارات لاریجانی در رابطه با خالص سازی و ارتباط آن با عملکرد شورای نگهبان اظهار داشت: مفهوم چنین تعابیری اساسا روشن نیست و در قانون که مبنای کار شورای نگهبان است، نیامده است. تاریخ جمهوری اسلامی گواه اینست که شورای نگهبان جناحی عمل نمی کند و همواره قانون شاخصه تصمیم گیری های شورا بوده است.

اخبار دادگستری تهران


علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران اظهار داشت: اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف اقدامات فرهنگی و آموزشی را می طلبد، اما با قانون گریزان و با افرادی که عامدانه به دنبال رواج برهنگی در کف خیابان هستند، مقابله خواهد شد.
رئیس کل دادگستری تهران اظهار داشت: برای پذیرش کارآموزی قبول شدگان در آزمون وکالت مشکلی نداریم.
رئیس کل دادگستری استان تهران همینطور تصریح کرد که آرای صادره در پرونده های سرقت باید بازدارندگی کافی داشته باشند.

از مجازات های تکمیلی در پرونده های سرقت استفاده کنید


علی صالحی دادستان تهران اظهار داشت: رئیس قوه قضاییه درمورد مبحث سرقت، تاکید ویژه ای دارد و در تمام جلسات شورایعالی قضایی در این خصوص مباحثی را مطرح می کند.

دشمن تلاش می کند در جامعه ایجاد نارضایتی کند


ذبیح الله خداییان رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: دشمن تلاش می کند که در جامعه ایجاد نارضایتی کند و سرمایه های اجتماعی جامعه را کاهش بدهد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه متاسفانه صندوق توسعه ملی به صندوق بدهی برای آیندگان تبدیل گشته است، اظهار داشت: جایگاه صندوق توسعه ملی با یک بانک عوض شده است و به بنگاهی تبدیل گشته است که صرفاً تسهیلات پرداخت می کند.

آمریکا جنایات بسیار گسترده ای ضد بشریت انجام داده است


کاظم غریب آبادی دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: جنایات امریکا ضد ملت ها در طول تاریخ بشریت بی سابقه است.
غریب آبادی همینطور در دیدار با «پاتریارک مار آوا روئیل» رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری، ضمن تاکید بر تنوع فرهنگی و جهان شمول بودن حقوق بشر، اظهار داشت: کشورهای غربی کوشش می کنند سبک زندگی خویش را به سایر کشورها تحمیل کنند، اما ما بر این باوریم که باید به فرهنگ های مختلف احترام گذاشت.

شرع و قانون را روی چشم می گذاریم


حجت الاسلام حکمتعلی مظفری رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه فرمان رهبر معظم برابر با حکم قانون است، اظهار داشت: شرع و قانون یکی است و هر دو را روی چشم می گذاریم.

تجمیع شعب دادگاه های خانواده تهران در دو مجتمع قضایی
یحیی جعفری رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران اظهارکرد: نظر به پراکندگی شعب دادگاه خانواده و استقرار آن در شش مجتمع قضایی (خانواده یک، خانواده دو، شهید باهنر، شهید مطهری، شهید صدر و شهید مفتح) مدیریت محاکم تهران بلحاظ لزوم و اداره بهتر امور، رسیدگی تخصصی و تقویت نظارت بر رسیدگی ها به تدریج شعب رسیدگی به دعاوی خانواده در مجتمع های قضایی شهید صدر، شهید مطهری و شهید مفتح را به مجتمع های قضایی خانواده یک و دو انتقال، و در سه مجتمع (خانواده یک، دو و شهید باهنر) متمرکز کرد.1402/02/29
15:10:42
5.0 / ۵
351
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد