حقوق و قضا
سربازان گمنام امام زمان، پروژه جدید كشته سازی در خراسان شمالی را ناكام گذاشتند؛

کشف 11 قبضه کلت کمری و دستگیری 2 نفر در مانه و سملقان

کشف 11 قبضه کلت کمری و دستگیری 2 نفر در مانه و سملقان

به گزارش حقوق و قضا، خراسان شمالی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان شمالی از کشف ۱۱ قبضه اسلحه کلت کمری جنگی از نوع «آمریکایی» و مقادیر زیادی فشنگ و خشاب توسط سربازان گمنام امام زمان در شهرستان مانه و سملقان اطلاع داد.


سیدجواد ایلالی در گفت و گو با ایسنا از تلاشهای شبانه روزی نیروهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی استان در جهت تأمین امنیت عمومی شهروندان و کشف و توقیف اقلام ذکر شده و هم شناسایی و دستگیری متهمان تقدیر نمود.
وی خاطرنشان کرد: ۲ نفر در این رابطه دستگیر و یک دستگاه خودرو هم توقیف شد و با تشکیل پرونده قضایی، مراتب در یکی از شعب بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان مطرح و درحال رسیدگی است.
ایلالی در تشریح جزئیات ماجرا اظهار داشت: طبق بررسی های به عمل آمده، متهمان، اقلام مکشوفه را به منظور تشدید اغتشاشات و راه اندازی پروژه «کشته سازی» و با هدف بهره برداری رسانه ای و روانی دشمن در جریان ناآرامی های اخیر از غرب کشور وارد استان کرده بودند که دو عامل اصلی این ماجرا با اشراف بموقع و اقدامات اطلاعاتی و امنیتی در کوتاه ترین زمان ممکن، شناسایی و دستگیر شدند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب اسلامی به سرکردگی استکبار جهانی و مشخصا آمریکای جهانخوار و اسرائیل غاصب، هدفی جز براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی در سر نمی پرورانند، به کسانی که بخواهند در این راه نقش پیاده نظام دشمن را ایفاء کنند در مورد عواقب و نتایج این قبیل افعال مجرمانه شدیدا اخطار داد.
وی ضمن اشاره به مجازات های پیشبینی شده در قانون در مورد جرائم ضد امنیت کشور اظهار نمود: قانونگذار در این خصوص مجازات های بسیار سنگینی برای متعرضان و متعدیان به امنیت و آسایش عمومی در نظر گرفته است. بنابراین بر این اساس کسانی که ضد نظام مقدس جمهوری اسلامی به طور مسلحانه قیام و شورش کنند به عنوان «محارب» شناخته می شوند و به مجازات «اعدام» محکوم خواهند شد.
این مقام قضایی در رابطه با آخرین وضعیت متهمان پرونده هم اظهار داشت: متهمان با صدور قرار قانونی (بازداشت موقت) روانه زندان شدند و تحقیقات تکمیلی جهت روشن شدن دیگر ابعاد ماجرا کماکان ادامه دارد.
به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، این اتفاق در حالی رخ می دهد که پیش از این هم دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان از کشف ۶ قبضه اسلحه کلت کمری جنگی از نوع «کوکا» و مقادیری فشنگ و خشاب و دستگیری یک متهم اطلاع داده بود.
منبع:

1401/09/23
14:18:21
5.0 / 5
541
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد