لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور:

حدنگاری زمینهای کشاورزی در اولویت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است

حدنگاری زمینهای کشاورزی در اولویت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است

حقوق و قضا: به گزارش حقوق و قضا، هرمزگان رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: امسال با اهمیت ترین اولویت این سازمان، حدنگاری زمینهای کشاورزی است.حسن بابایی در نشست شورای قضایی هرمزگان در بندرعباس، اضافه کرد: از ۱۸ میلیون هکتار زمینهای کشاورزی موجود در کشور، امسال تا حالا یک میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار آن تثبیت شده و برای ۹۰۰ هزار هکتار آن سند حدنگاری صادر گردیده است.

وی بیان کرد: تثبیت مالکیت، کاهش دعاوی و اختلافات، و تصمیم گیری آسان تر از با اهمیت ترین مزایای حدنگاری زمین است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: از ۱۳۲ هزار هکتار زمین کشاورزی هرمزگان، تا حالا برای ۳۰ درصد آن، اسناد حدنگاری صادر شده که این عملکرد خوبی است.
بابایی با اعلان اینکه در تلاش ایم تا آخر سال، حدنگاری زمینهای کشوری در استان به اتمام برسد، اظهار نمود: هرمزگان الگوی خوبی در اجرای حدنگاری زمینهای کشاورزی برای استانهای دیگر کشور است.

معاون رییس قوه قضاییه گفبا اشاره به این که با بهره گیری از ظرفیت مردمی و مراجعه به کشاورزان میتوان عملکرد بهتری دراین زمینه به دست آورد، اشاره کرد: کشاورزانی که زمینهایشان بدون سند است نیز باید هر چه سریعتر برای تشکیل پرونده اقدام نمایند.

حسن بابایی با اعلان اینکه دیماه پارینه برای شش میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار از عرصه های ملی هرمزگان سند حدنگاری صادر شد، اشاره کرد: تا حالا برای ۸۰ درصد از هزار و ۲۷ هکتار طول سواحل استان سند حدنگاری صادر گردیده است و برای ۲۰ درصد دیگر نیز به زودی صادر می شود.

وی با اشاره به این که تمام هزینه های حدنگاری زمین ها از جانب این سازمان صورت می گیرد و از بهره برداران هزینه ای گرفته نمی گردد، افزود: حدنگاری زمینهای کشاورزی در هرمزگان از میانگین کشوری بالاتر است.
1401/06/05
10:00:44
5.0 / ۵
447
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد