حقوق و قضا

رونمایی از سامانه های نظارت الکترونیک و صدور احکام سازمان بازرسی کل کشور

رونمایی از سامانه های نظارت الکترونیک و صدور احکام سازمان بازرسی کل کشور

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: اگر رئیس قوه قضاییه در جلسه یا یک سخنرانی خطاب به سازمان بازرسی کل کشور دستور بررسی پرونده ای را صادر می کند، کارکنان سازمان نباید منتظر تکلیف و بخشنامه باشند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از قوه قضاییه، عصر امروز (سه شنبه ۷ تیر) مصادف با سالروز شهادت شهید آیت الله بهشتی (ره)، همایش آیین رونمایی از پروژه های راهبردی فناوری اطلاعات سازمان بازرسی کل کشور با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی عبداللهی رئیس کل حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه، ذبیح الله خداییان رئیس سازمان بازرسی کل کشور و سایر مسؤلان قضایی برگزار شد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه در دستگاهی خدمت می نماییم که معمار آن شهید بهشتی است، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار امروز با مسؤلان قضایی، تعابیر بسیار بلندی را درباره شهید بهشتی بیان کردند، ایشان فرمودند که شهید بهشتی از استوانه های نظام بودند و این یعنی ستون نظام.

وی اضافه کرد: حضرت امام خمینی (ره) بعد از شهادت آیت الله بهشتی فرمودند آنچه که پیش از شهادت وی من را متاثر کرد، مظلومیت شهید بهشتی بود.

خداییان با اشاره به اینکه باید قداست قوه قضاییه را پاس بداریم، اظهار داشت: این مسئولیتی بسیار سنگین است چون که امانتی بوده که به دستمان سپرده شده است.

وی با اشاره به اینکه در انجام وظایف خود نباید طمع داشته باشیم، اظهار داشت: باید در انجام اقدامات و وظایف خود خلوص نیت داشته باشیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: اقدامات مسؤلان و کارکنان سازمان بازرسی کل کشور باید بگونه ای باشد تا گلوگاه ها و بسترهای فساد مورد بررسی قرار گیرند و متخلفان شناسایی شوند.

خداییان با اشاره به اینکه پرونده ها باید برپایه مستندات و قاطعانه پیگیری شوند، اظهار نمود: رئیس قوه قضاییه تصریح کرد تا اقدامات سازمان بازرسی کل کشور در ابتدا با صدمه شناسی، عرضه پیشنهادات دقیق و عملیاتی اجرا شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور خطاب به کارکنان این سازمان اظهار داشت: اگر رئیس قوه قضاییه در جلسه یا یک سخنرانی خطاب به سازمان بازرسی کل کشور دستور بررسی پرونده ای را صادر می کند، کارکنان سازمان نباید منتظر تکلیف و بخشنامه باشند؛ بنابراین باید بی درنگ و با قید فوریت نسبت به اجرای دستورات رئیس قوه قضاییه اقدامات لازم صورت گیرد.

وی اضافه کرد: تکالیف در حوزه بازرسی باید برپایه قوانین مورد بررسی قرار بگیرد.

در آخر این همایش از پروژه های راهبردی فناوری اطلاعات سازمان بازرسی کل کشور، سامانه یکپارچه نظارت الکترونیک (سینا) و سامانه صدور مکانیزه احکام بازرسی رونمایی گردید.
1401/04/08
11:35:01
5.0 / ۵
550
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد