حقوق و قضا

تاخیر در برگزاری ششمین جلسه دادگاه حبیب فرج الله چعب

تاخیر در برگزاری ششمین جلسه دادگاه حبیب فرج الله چعب

به گزارش حقوق و قضا برگزاری ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «حبیب فرج الله چعب» ملقب به «حبیب اسیود»، سرکرده گروهک تروریستی «حرکة النضال» بامداد امروز(سه شنبه) _ ۲۴ خردادماه_  در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی افشاری با تاخیر همراه شده است.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، حبیب اسیود در جریان جلسه ابلاغ کیفرخواست، خویش را کارمند اداره کار سوئد و دارای تابعیت سوئد معرفی نمود.

بر اساس کیفرخواست صادره، افترا وی اداره و سرگروهی گروه تروریستی به نام «حرکه النضال العربی لتحریرالاحواز» و طراحی و اجرای عملیات های بمب گذاری و تروریستی مختلف در استان خوزستان و تخریب اموال عمومی به قصد مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران است.

بمب گذاری در اداره مسکن و شهرسازی اهواز، عملیات بمب گذاری سازمان برنامه و بودجه اهواز، بمب گذاری در اداره محیط زیست، بمب گذاری انتقال خط لوله های نفت، بمب گذاری در محور انتقال نفت آبادان و اهواز و ماشهر، بمب گذاری در فرمانداری دزفول و آبادان، برنامه ریزی به سبب بمب گذاری در دادگستری اهواز از اهم موارد تفهیم شده به متهم در جریان ابلاغ کیفرخواست بود.

حبیب اسیود از سال ۲۰۰۵ کارهای تروریستی خویش را تحت حمایت خدمات اطلاعاتی و جاسوسی همچون موساد و عربستان سعودی و در چتر حمایتی سوئد شروع کرد.

گروهک تروریستی الاحوازیه به سرکردگی اسیود فقط در سال ۱۳۸۴، ده مورد عملیات تروریستی انجام داده که منجر به شهادت تعداد زیادی از هموطنان شده است.

اولین عملیات تروریستی این گروهک به سرکردگی اسیود ۲۲ آذرماه ۱۳۸۴ بوده است.

تاکنون ۵ جلسه دادگاه بشرح زیر برگزار شده است.

اولین جلسه دادگاه ۲۸ دیماه سال گذشته

دومین جلسه دادگاه ۶ بهمن ماه سال گذشته

سومین جلسه دادگاه ۱۳ بهمن ماه سال قبل

چهارمین جلسه دادگاه ۲۵ بهمن ماه سال قبل

پنجمین جلسه دادگاه ۸ اسفندماه سال قبل

منبع:

1401/03/24
20:59:36
5.0 / 5
553
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد