حقوق و قضا
در دیدار غریب آبادی با وزیر خارجه آفریقای جنوبی مطرح شد

ایران خواهان ادامه حمایت آفریقای جنوبی از مواضع تهران در مجامع حقوق بشری شد

ایران خواهان ادامه حمایت آفریقای جنوبی از مواضع تهران در مجامع حقوق بشری شد

حقوق و قضا: دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان با وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی در ژنو ملاقات و گفتگو کرد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر که در راس هیاتی جهت شرکت در بخش عالی رتبه نشست ۴۹ شورای حقوق بشر به ژنو سفر کرده است، با خانم نالدی پاندور، وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی دیدار نمود.

در این دیدار، غریب آبادی به چالش های مشترک در زمینه ارتقای حقوق بشر شامل تروریسم، اقدامات قهرآمیز یکجانبه و سیاسی شدن حقوق بشر و سو استفاده ابزاری از حقوق بشر در جهت اهداف سیاست خارجی توسط تعداد کمی از کشورها، اشاره نمود و ضمن تشکر از موضع آفریقای جنوبی و رای اصولی این کشور به قطعنامه های سیاسی حقوق بشری مقابل ایران، از وزیر امور خارجه این کشور درخواست نمود تا همچنان به حمایت خود از مواضع ایران ادامه دهد.

وزیر خارجه آفریقای جنوبی نیز ضمن تقبیح استفاده ابزاری از حقوق بشر و تداوم حمایت آفریقای جنوبی از ایران، به ضرورت توسعه روابط دوجانبه در حوزه های مختلف تاکید و همینطور پیشرفت های ایران در زمینه علم و نو آوری را تحسین کرد.

پاندور به جنایات رژیم صهیونیستی مقابل فلسطینیان نیز اشاره نمود و گفت این کشور مخالف عضویت ناظر رژیم اسرائیل در اتحادیه آفریقا بوده و مخالفت خویش را ادامه خواهد داد. دکتر غریب آبادی نیز در مورد جنایات رژیم صهیونیستی به ماهیت آپارتایدی این رژیم و لزوم ادامه پیگیری های در جهت احقاق حق فلسطینیان تصریح کرد.
منبع:

1400/12/11
21:12:14
5.0 / 5
721
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد