لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

نواختن زنگ شروع سال تحصیلی در دبیرستان شهید مطهری توسط وزیر دادگستری

نواختن زنگ شروع سال تحصیلی در دبیرستان شهید مطهری توسط وزیر دادگستری

زنگ شروع سال تحصیلی جدید در دبیرستان شهید مطهری توسط وزیر دادگستری نواخته شد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، امین حسین رحیمی در شروع سال تحصیلی با حضور در دبیرستان پسرانه شهید مطهری با گرامیداشت سال تحصیلی جدید اظهار داشت: مهرماه فرصتی است به جهت اینکه خویش را در دنیای خود دانا و توانمند نماییم. ماه مهر، ماه بیعت با قلم و کتاب و کلاس است و کلاس، سنگر مبارزه با جهل و نادانی است. امروزه آموزش علم و آگاهی در زمینه های مختلف با وضعیت کرونایی کشور مبتلا به اختلال شده اما معلمان تلاش زیادی کردند و با تلاش و تدابیر یکی دوساله امیدواریم این نقصیه برطرف شود. درست است که از راه مجازی علم آموزی انجام شد اما حضور دانش آموزان در کلاس مهم می باشد.

وزیر دادگستری افزود: دولت می خواهد کلاس ها را به صورت حضوری برگزارکند اما این امر مستلزم سلامت تمام دانش آموزان و معلمان است. دبیرستان مطهری، دبیرستان بزرگی است وگویا ۸۰۰ نفر دانش آموز دارد و تعداد اندکی که امروز تشریف آوردید برای این است که این مراسم تشکیل گردد.

وزیر دادگستری با طرح سوالی از دانش آموزان که اگر رئیس جمهور بودید چه کار می کردید؟ اظهار داشت: چه حرفی به رئیس جمهور دارید بگویید من یادداشت می کنم و قول می دهم در جلسه هیات دولت مطالب شما را به گوش رئیس جمهور برسانم.

یکی از دانش آموزان در پاسخ به سوال وزیر دادگستری اظهار داشت: ریشه پیشرفت سواد و دانش است حالا به لحاظ وضعیت اقتصادی کشور و تحریم ها بیشتر قشر جامعه در فقرند و بسیاری از افراد پول مدرسه را ندارند و اگر من رئیس جمهور بودم در استان ها و روستاهای محروم، مدارس و دبیرستان می ساختم که دانش آموزان علم و دانش کسب کنند تا در سال های بعد شاهد رشد بیشتر روستاهای محروم باشیم شاید در هر روستا یک دکتر در جامعه باشد؛ بنابراین ما باید در جاهای محروم استعداد بچه ها را شکوفا نماییم.

وزیر دادگستری در انتها در پاسخ به خواسته دانش آموزان اظهار داشت: امیدواریم این اتفاق بیفتد چونکه زمینه بالایی در کشور هست که می شود این کار را کرد. دولت سیزدهم میخواهد این مشکلات را رفع کند و تلاش رئیس جمهور و هیات دولت این است کارآمدی نظام بالا برود.


منبع:

1400/07/03
18:00:38
5.0 / 5
960
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد