لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

بازدید حشمتی از روابط عمومی دادگستری كل استان تهران

بازدید حشمتی از روابط عمومی دادگستری كل استان تهران

حقوق و قضا: ‎رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن بازدید از بخش های مختلف مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری تهران بر حضور موثر علمی و پررنگ در رسانه ها و فضای مجازی بمنظور بیان خدمات باارزش قضایی به مخاطبان تاکید نمود.‎به گزارش حقوق و قضا به نقل از روابط عمومی و رسانه دادگستری کل استان تهران، محمدجواد حشمتی مهذب رئیس کل دادگستری استان تهران به مناسبت هفته روابط عمومی از بخش های مختلف مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری تهران بازدید به عمل آورد.

رئیس کل دادگستری استان تهران و عضو شورای عالی قوه قضاییه، در بازدید از بخش های مختلف مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری اظهار نمود: روابط عمومی مجموعه ای است که با ظرافت و دقت با جمع آوری، تجزیه و تحلیل اخبار و اطلاعات در جهت ایجاد تعامل، انعکاس و انتشار اخبار و عملکردهای دستگاه قضایی تلاش می کند و هنر روابط عمومی، ایجاد یک ارتباط مناسب و خوب بین دستگاه قضایی و مراجعان است. ران

‎وی اضافه کرد: حضور موثر علمی و پررنگ دررسانه ها و فضای مجازی با بهره گیری از تمامی ظرفیت ها و زیرساخت ها در امتداد اطلاع رسانی منجر به هم افزایی و بیان خدمات باارزش قضایی به مخاطبان می شود و اقناع افکار عمومی را در پی دارد که می تواند در کسب اعتماد مردمی و افزایش اعتماد به قوه قضاییه نیز موثر باشد.

حشمتی مهذب سیر مراحل تاریخی شکل گیری روابط عمومی ها را از شروع انقلاب یاد شده قرار داد و اضافه کرد: در بیشتر دستگاهها به روابط عمومی کمتر بها داده می شد؛ ولی پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد شکوفایی این دانش و فن تخصصی بوده ایم و هم راستا با رشد معنویات در جامعه در دوران جنگ تحمیلی این حوزه با همان تشکیلات در ابتدای انقلاب نیز توانست نقش مهمی در تشویق مردم برای حضور در جبهه های جنگ تحمیلی حق مقابل باطل ایفا کند.

‎رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان انتظارات خود از حوزه ارتباطات اظهار داشت: شایسته است روابط عمومی ها با تأسی به مبانی دینی، اسلامی و تکالیف قانونی در تبیین، نشر و انتشار کارکرد و عملکردهای دادگستری، مسیر درستی را در پیش گیرند و در پاسخگویی و تکریم مراجعان به دستگاه قضایی رفتار شایسته اسلامی و خلق خوش را سرلوحه کاری خود قرار دهند.

‎وی تصریح کرد: مطابق بیانات بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران که فرمودند؛ مردم، ولی نعمت ما هستند و فرمایش مقام معظم رهبری که توجه به امورات و خواسته های مردم را همیشه تذکر می دهند؛ خوش رویی و رفتار محترمانه با مراجعان و تکریم آنان از وظایف مهم کارکنان دستگاه قضایی است و باید کسب رضایتمندی مردم در دادگستری با جدیت و برنامه منسجم تر دنبال شود و دراین زمینه برای بسط و گسترش ارتباطات و ارائه خدمات نوین در دیدارهای مردمی استفاده از سامانه های الکترونیکی و برگزاری جلسات دیدار مردمی بیش از پیش مورد بهره برداری قرار گیرد.

همچنین رئیس کل دادگستری استان تهران همراه سرپرست معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری از بخش های مختلف مدیریت روابط عمومی و همین طور از محل ویژه تولید محتوای تصویری این حوزه بازدید و از کارکنان روابط عمومی قدردانی نمود.

مدیر روابط عمومی، رسانه و ارتباطات دادگستری کل استان تهران نیز طی گزارشی از برگزاری ۸۰ جلسه ویدئوکنفرانس برای دیدار مردمی و پاسخگویی مسئولان قضایی استان تهران به مردم در سال ۱۳۹۹ آگاهی داد.

‎گفتنی است افزایش ۳۰ درصدی در تولید اخبار و همین طور برگزاری و میزبانی بیش از ۲۴۰ جلسه از دادگاه های مهم ملی و نشست های سخنگوی قوه قضاییه همچون اقدامات مدیریت روابط عمومی دادگستری استان تهران در سال ۱۳۹۹ بوده است.

همچنین در جریان این بازدید، برگزاری مستمر جلسات دیدارهای مردمی در زمان شیوع ویروس کرونا توسط کارشناسان حقوقی و قضایی مدیریت روابط عمومی در سال قبل مورد تقدیر رئیس کل دادگستری استان تهران قرار گرفت.

منبع:

1400/02/27
19:53:43
5.0 / ۵
1289
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد