لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

جزئیات برگزاری آزمون پذیرش متقاضیان پروانه كارآموزی وكالت

جزئیات برگزاری آزمون پذیرش متقاضیان پروانه كارآموزی وكالت

سازمان سنجش آموزش کشور با صدور اطلاعیه ای، تاریخ پرینت کارت، محل رفع نقص کارت و زمان برگزاری آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری ایران سال ۱۳۹۹ را اعلام نمود.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، در اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور آمده است: آزمون کارآموزی وکالت سال ۱۳۹۹ در بامداد روز جمعه مورخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ در ۸۴ شهرستان انجام خواهد شد. فرایند برگزاری آزمون بامداد از ساعت ۸: ۰۰ آغاز و درهای ورود به جلسه آزمون در ساعت ۷: ۳۰ بامداد بسته خواهد شد، بنابراین متقاضیان می بایست پیش از بسته شدن درهای ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند.
کارت شرکت در آزمون از روز سه­ شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ برپایه مندرجات بند «الف » این اطلاعیه بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می گیرد و متقاضیان بعد از پرینت کارت شرکت در آزمون، در صورت وجود نقص احتمالی می بایستی مطابق بند «ب» و «ج» به حوزه های رفع نقص مندرج در جدول ذیل این اطلاعیه رجوع نمایند.

نحوه و زمان تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون
کارت شرکت در آزمون از روز سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. بنابراین متقاضیان آزمون، جهت شرکت در جلسه امتحان باید در تاریخ تعیین شده به شرح فوق به درگاه اطلاع رسانی مذکور رجوع و با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه ای (نام، نام خانوادگی، کد ملی، سال تولد و...) و یا اطلاعات ثبت نامی (شماره پرونده، شماره سریال و کد پیگیری و...) از کارت شرکت در آزمون خود یک نسخه پرینت تهیه و برپایه آدرس و زمان تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط رجوع نمایند. جهت شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و عرضه آن الزامی است.
چنانچه متقاضی به سبب در اختیار نداشتن اطلاعات در ارتباط با شماره داوطلبی، پرونده و یا کد پیگیری مورد نیاز، موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون خود نمی گردد، لازم است با رفتن به درگاه اطلاع رسانی این سازمان و ورود به سیستم پاسخگویی و انتخاب نام آزمون و تعیین مبحث پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات در ارتباط با شماره پرونده، داوطلبی و یا کد پیگیری ثبت نام اقدام نماید. این امکان برای متقاضیانی فراهم می باشد که در سیستم پاسخگویی عضویت داشته باشند. بنابراین متقاضیان برای دستیابی به اطلاعات فوق، باید در ابتدا نسبت به عضویت در این سیستم برای بازیابی اطلاعات، اقدام نمایند.
ب - درمورد مندرجات کارت شرکت در آزمون درصورتیکه مغایرتی مشاهده شد، متقاضیان لازم است به شرح زیر اقدام نمایند:
۱ـ با عنایت به اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون، درصورتیکه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای ۱، ۲، ۳، ۴، ۷، ۹ و ۱۰ (شامل: نام خانوادگی، نام، تاریخ تولد، شماره شناسنامه، کد ملی، سهمیه، تاریخ فارغ التحصیلی، عنوان رشته تحصیلی) کارت شرکت در آزمون شما وجود دارد لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ منحصراً به درگاه اطلاع رسانی این سازمان رجوع و با ورود به قسمت ویرایش اطلاعات نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایید.
تبصره: درصورتیکه مغایرتی دراطلاعات مندرج در بند ۷ (سهمیه ثبت نامی) کارت شرکت در آزمون شما وجود دارد (برای متقاضیان استفاده از سهمیه بنیادشهید- سپاه پاسداران-ستادکل نیروهای مسلح و وزارت جهاد کشاورزی) لازم است جهت اعلام مغایرت حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ منحصراً به درگاه اطلاع رسانی این سازمان (قسمت ویرایش اطلاعات) رجوع و نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایید تادرصورت تاییدسهمیه توسط ارگان مربوط، سهمیه مورد نظر برای شما اعمال گردد. در غیراینصورت با سهمیه آزادگزینش خواهید شد و هیچگونه اعتراضی قابل قبول نمی باشد.
۲- در صورتیکه نسبت به بندهای ۵ و ۶ (جنسیت و معلولیت) تفاوتی مشاهده نمودید ضروریست مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده در بند «ج» به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجه ی رفع نقص حوزه مربوطه (به شرح جدول شماره ۲) رجوع نمایید.
تبصره: درمورد بند ۶ (معلولیت) درصورتیکه متقاضی خواهان اعمال بند فوق می باشد، لازم است فرم مخصوص معلولیت را روز پیش از برگزاری آزمون تحویل باجه رفع نقص نماید تا اقدام لازم در این خصوص بعمل آید. در غیر اینصورت هیچگونه تقاضایی قابل پذیرش نمی باشد.
۳ - درصورتیکه شماره داوطلبی شما به صورت عددی و یا به صورت حروف ناخوانا می باشد.
۴- درصورتیکه کارت شرکت در آزمون متقاضی فاقد عکس می­باشد و یا درصورتیکه عکس روی کارت وی دارای اشکالاتی از جمله: فاقد مُهر، واضح نبودن عکس و یا اشتباه عکس می باشد ضروریست ضمن همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، ۲ قطعه عکس ۴ ×۳ و کارت ملی یا شناسنامه عکسدار مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده در بند «ج» به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجه ی رفع نقص حوزه مربوطه تا روز پیش از برگزاری آزمون رجوع نمایند و مبحث را پیگیری نموده تا مشکل برطرف گردد. در غیر این صورت فرد بعنوان متخلف تلقی می گردد. ضمناً سایر اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون هر متقاضی برپایه اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبت نام که توسط خود متقاضی تکمیل گردیده، در نظر گرفته شده است.
یادآوری مهم: متقاضیانی که به سبب شیوع ویروس کرونا موفق به دریافت مدرک تحصیلی و اسکن آن در زمان ثبت نام در درگاه اینترنتی سازمان سنجش نشده­اند، لزوم دارد در صورت قبولی در کانون انتخابی مدارک مورد نظر را به کانون مربوط عرضه کنند.

آدرس و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون
نماینده این سازمان در روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ بامداد از ساعت ۸: ۳۰ الی ۱۲: ۰۰ و بعدازظهر از ساعت ۱۴: ۰۰ الی ۱۸: ۰۰ در باجه ی رفع نقص حوزه مربوطه مستقر خواهد شد. برای اطلاع آن دسته از متقاضیانی که برپایه توضیحات بند «ب» ملزم به رفتن به نماینده رفع نقص کارت سازمان می گردند، شهرستانهای محل برگزاری آزمون به شرح جدول شماره ۱ (مندرج در ذیل این اطلاعیه) می باشد که آدرس و محل تشکیل باجه رفع نقص کارت شرکت در آزمون هر شهرستان در جدول شماره ۲ (مندرج در ذیل این اطلاعیه) مشخص گردیده است.

یادآوری های مهم
۱- در زمان حضور درجلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی ویا اصل شناسنامه عکسدار الزامی است.
۲- فرایند برگزاری آزمون از ساعت ۸: ۰۰ (هشت ) می باشد.
۳- در ورودی ِحوزه های امتحانی رأس ساعت ۷: ۳۰ (هفت و سی دقیقه) بسته خواهد شد، بنابراین متقاضیان لازم است پیش از بسته شدن درهای ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحانی حاضر باشند.
۴- هر متقاضی برای حضور در جلسه آزمون باید چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاکن و یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته باشد. رد و بدل کردن این موارد در جلسه آزمون تخلف به حساب می آید.
۵- متقاضیان باید از آوردن وسایل اضافی همچون پیجر، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، جزوه، کتاب، ماشین حساب، هرگونه نُت و یادداشت و نظایر آن به جلسه آزمون اکیداً خودداری نمایند. به همراه داشتن هر کدام از وسایل مندرج در این بند بعنوان تقلب و تخلف تلقی و با متقاضیان ذیربط برپایه قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری که بخشی از آن در بند «ه‍» آمده است، رفتار خواهد شد.
۶- به همراه داشتن تلفن همراه حتی به صورت خاموش در جلسه آزمون باعث محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد.
۷- برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری لازم را بعمل آورید.
۸- حوزه های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی همچون تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و... معذور می باشند، ازاین رو اکیدا سفارش می شود به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جداً خودداری شود.
۹- متقاضیان در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرایند برگزاری برای آنها لازم است، حداکثر تا تاریخ ۲۶/۱/۱۴۰۰ از راه سیستم پاسخگویی اینترنتی با این سازمان مکاتبه نمایند. بدیهی است درخواست های واصله پس از تاریخ فوق قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود.
۱۰- متقاضیان برای آگاهی بیشتر از ضوابط آزمون از برگ راهنمای شرکت در آزمون که بر روی درگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار دارد پرینت تهیه و نسبت به مطالعه دقیق آن اقدام نمایند.

دستورالعمل بهداشتی، فاصله گذاری فیزیکی و الزامات بهداشتی
براساس آخرین اطلاعات درباره راه های انتشار ویروس کرونا و مخاطرات احتمالی آن در حوزه های برگزاری آزمون، انتظار می رود داوطلبان موارد زیر را مدنظر قرار داده و برای حفظ سلامتی خود، سایر متقاضیان و خانواده های محترم خود، آنرا رعایت کنند:
۱- زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد و بموقع در محل آزمون حضور یابند. حوزه برگزاری آزمون از ساعت ۶: ۳۰ بامداد روز برگزاری آزمون آماده حضور داوطلبان خواهد بود.
۲- برای جلوگیری از تجمع، حضور خویش را به دقایق پایانی موکول ننمایند.
۳- از تردد بی مورد در محل آزمون جداً خودداری نمایند.
۴- هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر متقاضیان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ نمایند.
۵- همراه داشتن ماسک ۳ لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از آغاز ورود به حوزه برگزاری آزمون تا آخر برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی می باشد.
۶- داوطلبان در زمان استقرار در محل صندلی از صحبت کردن با سایر متقاضیان مجاور جداً خودداری نمایند.
۷- از تماس دست ها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون جداً خودداری نمایند.
۸- هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده نمایند. در صورتی که دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج استفاده کنند.
۹- در صورت داشتن سوال ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون حتما با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک مبادرت به صحبت نمایند.
۱۰- داوطلبان در انتها آزمون تا زمان اعلام خروج از سالن توسط عوامل اجرایی همچنان بر صندلی خود مستقر باشند. به پیامهایی که حاوی نکات اجرایی و بهداشتی است و درجلسه آزمون از بلندگو پخش می شود با دقت گوش کرده و به آن عمل کنند.
۱۱- تلاش کنند از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس می شود نظیر صندلی ها، دستگیره درب ها و شیرآلات سرویس بهداشتی و... خودداری نموده و از دستمال کاغذی استفاده کنند.

تکمیل فرم خوداظهاری کرونایی ها
به منظور عرضه خدمات به آن دسته از متقاضیان این آزمون که مبتلا به کرونا شده اند (اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری و یا در منزل قرنطینه هستند)سازمان سنجش با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر ویژه ای اتخاذ نموده است. بر این اساس متقاضیانی که علایم بیماری آنها از تاریخ هفتم فروردین ۱۴۰۰ به صورت قطعی تایید گردیده، لازم است از روز چهارشنبه ۱۱ فروردین لغایت روز جمعه ۱۳فروردین ۱۴۰۰ با رفتن به درگاه اطلاع رسانی این سازمان (بخش سایر آزمون های استخدامی) فرم خوداظهاری را تکمیل نموده و گواهی در خصوص داشتن بیماری کرونا (تاییدیه بیمارستان و یا نتیجه تست یا آزمایش در خصوص مثبت بودن به ویروس کرونا) را در بخش مورد نظر بارگذاری نمایند. متقاضیانی که این فرم را تکمیل نمایند برپایه دستورالعمل های وزارت بهداشتاز سایر متقاضیان جدا شده و آزمون آنها در یکی از بیمارستانهای تعیین شده صرفا در شهرهای محل آزمون به همراه سایر متقاضیان مبتلا به بیماری کرونا برگزار می شود.

تکمیل فرم خوداظهاری ویژه همه متقاضیان آزمون
همه متقاضیان این آزمون لازم است از روز سه شنبه مورخ ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ به سامانه خوداظهاری بیماری کرونا به آدرس https: //salamat.gov.ir مراجعه کرده و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری، اقدام نمایند. بدیهی است اطلاعات متقاضیان تکمیل کننده فرم مذکور نزد وزارت بهداشت محفوظ است.
ح– قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری
ماده ۵- تخلفات و جرایم در این قانون مشتمل بر موارد زیر است:
الف- ارتکاب هرگونه عملی که باعث بی نظمی در برگزاری آزمون گردد یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیر مجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاههای حافظه دار.
ب- ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که آزمون متقاضی را از نظر علمی خدشه دار سازد از قبیل:
۱- عرضه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول جهت شرکت در آزمون.
۲-تبانی با متقاضیان یا افراد خارج ازحوزه امتحانی یادست اندرکاران آزمون ازقبیل عوامل اجرایی وطراحان سوال برای تخلف درآزمون.
۳- ثبت نام در آزمون با هویت مجعول یا شرکت در جلسه آزمون به جای متقاضی اصلی.
ج- استفاده از هرگونه وسیله غیر مجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاههای حافظه دار.
د- کمک به متقاضی خارج از ضوابط برگزاری آزمون برای پاسخ به سئوالات.
ه‍- دسترسی غیر مجاز به اطلاعات در ارتباط با متقاضیان یا استفاده غیرمجاز از آنها.
و- هرگونه تغییر غیر مجاز سئوالات، اوراق و پاسخنامه های متقاضیان یا سایر مدارک و دفاتر در ارتباط با آزمون.
ز- افشای سئوالات آزمون یا تلاش در جهت دستیابی و افشای آن یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یاحین برگزاری آزمون به هرنحو.
ح- خرید یا فروش سئوالات آزمون یا پاسخ آنها یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون شامل اینکه سئوالات یا پاسخ آنها واقعی یا غیرواقعی باشد.
ماده ۶- هیأت های رسیدگی به تخلفات، صلاحیت صدور حکم به مجازات های زیر را درباره متخلفان دارند:
الف- در مورد مشمولان بند (الف) ماده (۵): اخطار کتبی با درج در پرونده متقاضی و اعلام به مراجع ذی ربط یا محرومیت از گزینش در آزمون همان سال.
ب- در مورد مشمولان بند (ب) یا بند (ج) ماده (۵): محرومیت از گزینش علمی در آزمون همان سال و ابطال قبولی متقاضی در همان سال و محرومیت از شرکت در آزمون از یک تا ده سال بعد.
تبصره- آرای هیأت های بدوی جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (۶) این قانون قابل تجدید نظر خواهی در هیأت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات در آزمون ها می باشد.
ماده ۷- در مورد مشمولان بندهای (د)، (ه‍)، (و) (ز) و (ح) ماده (۵) هیأت های رسیدگی متهم را برای رسیدگی و اعمال جزای نقدی از ده میلیون (۱۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا یک میلیارد (۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال یا حبس از یک تا پنج سال یا هر دو مجازات به محاکم دادگستری معرفی می نمایند.
ماده ۸– ارتکاب هر یک از اعمال مبحث ماده (۵) درصورتیکه در چارچوب عضویت در یک گروه یا شبکه باشد، باعث تشدید مجازات می شود و تشکیل دهنده و سرکرده گروه یا شبکه به حداکثر مجازات محکوم می گردد. مجازات هر یک از اعضاء که در ارتکاب تخلفات و جرایم فوق دخالتی نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذکر شده برای مرتکب می باشد.
ماده ۹- رسیدگی در هیأت های رسیدگی به تخلفات در آزمون ها مانع از رسیدگی برابر سایر قوانین جزایی یا رسیدگی در هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری یا هیأت های انتظامی اعضای هیأت علمی یا کمیته های انضباطی دانشجویان نیست و مرتکب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (۶) و (۷) این قانون به مجازات مقرر در سایر قوانین و مقررات محکوم می گردد.
ماده ۱۰- در صورت محکومیت قطعی فردی به یکی از مجازات های مندرج در این قانون، به استثنای مجازات مندرج در بند (الف) ماده (۶)، هیات رسیدگی به تخلفات در آزمون ها، قبولی وی در آزمون را ابطال می نماید. در این صورت مؤسسه آموزشی مربوط از صدور و اعطای هرگونه گواهی یا مدرک به وی خودداری خواهد نمود، و درصورتیکه گواهی فارغ التحصیلی به وی اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت آموزش و پرورش یا دانشگاه آزاد اسلامی ملزم به ابطال آن گواهی هستند.
ماده ۱۱- درصورتیکه با بررسی های فنی و علمی، بین نمرات و رتبه اکتسابی متقاضی و سوابق تحصیلی وی مغایرت های غیرمتعارف مشهود و اساسی از قبیل عدم تطابق معدل دیپلم و دوره پیش دانشگاهی با رتبه و نمره اکتسابی در آزمون وجود داشته باشد، با تأیید هیأت های بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون ها از متقاضی در یک یا چند درس عمومی و اختصاصی امتحان مجدد به عمل می آید. تعیین وضعیت نهایی آزمون این متقاضی، بر مبنای نتایج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هیأت بدوی است.
ماده ۱۲- هر مؤسسه یا آموزشگاه علمی و آموزشی که برای افزایش آمادگی متقاضیان شرکت در آزمون های مورد بحث این قانون فعالیت می کند، درصورتیکه در تخلفات ماده (۵) مشارکت داشته باشد، مجوز تأسیس آن لغو می شود و مدیران مسؤول آنها، علاوه بر محرومیت دائمی از تأسیس و اداره این گونه مراکز، به مجازات های پیشبینی شده در این قانون و سایر قوانین محکوم می شوند، و درصورتیکه مؤسسه یا آموزشگاه فاقد مجوز باشد، مجازات مدیران مسؤول آنها حداکثر مجازات مندرج در ماده (۶) است.
تبصره- در مورد آموزشگاه هایی که فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانونی ذی ربط مدعی العلوم هم می تواند رأساً نسبت به اعلام جرم و پیگیری تخلفات آنان اقدام نماید.

نحوه اعلام گزارش تقلب و تخلفات
نظر به حساسیت آزمون مقتضی است تمامی اخبار و اطلاعات در رابطه با تخلف و تقلب در این آزمون را با رفتن به درگاه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org (قسمت گزارش تخلف در آزمون ها) و یا صندوق پست الکترونیکی (ایمیل) به نشانی Hefazatazmon@sanjesh.org و یا با شماره تلفن های ۰۲۶۳۶۱۸۲۱۵۱ و ۰۲۶۳۶۱۸۲۱۵۲ به اداره کل حراست و حفاظت آزمون های این سازمان منعکس نمایید.

نحوه تماس و ارتباط با سازمان سنجش آموزش و کشور
سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمود که باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواستها به صورت الکترونیکی، متقاضیان می توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: http: //darkhast.sanjesh.org رجوع و درخواست خویش را به همراه مستندات لازم ثبت نمایند. بعد از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از راه پیام کوتاه ارسال می شود. متقاضیان می توانند بعد از دریافت شماره و کدرهگیری از راه پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس: http: //rahgiri.sanjesh.orgوارد و از آخرین وضعیت درخواست خود آگاه شوند.
این سازمان همینطور تاکید دارد که متقاضیان درصورت ضرورت می توانند سوال یا سئوالات خویش را در این خصوص تا روز جمعه ۲۰ فذروردین ۱۴۰۰ همه روزه بامداد از ساعت ۸: ۰۰ الی ۱۲: ۰۰ و پس از ظهر از ساعت ۱۴: ۰۰ الی ۱۶: ۰۰ با بخش پاسخگویی اینترنتی این سازمان و یا در ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳ ( پیش شماره ۰۲۱) در بین بگذارند.
منبع:

1400/01/11
19:29:42
5.0 / ۵
1192
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد