حقوق و قضا
رئیس كل دادگستری استان خبر داد

انهدام 3 باند جعل اسناد و كلاهبرداری در خوزستان

انهدام 3 باند جعل اسناد و كلاهبرداری در خوزستان

خوزستان رئیس کل دادگستری خوزستان از انهدام سه باند جعل اسناد رسمی، جعل الکترونیکی و کلاهبرداری و مدعی نفوذ در دستگاه قضایی خوزستان اطلاع داد.حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی اظهار داشت: با همت و تلاش حفاظت و اطلاعات دادگستری استان، سه باند جعل اسناد رسمی، جعل الکترونیکی و کلاهبرداری و مدعی نفوذ در دستگاه قضایی خوزستان شناسایی و منهدم شده اند.

به گزارش حقوق و قضا به نقل از دادگستری خوزستان، وی ادامه داد: دستگاه قضایی در راه تحول خود، در حال برخورد جدی و بدون بخشایش با تخلفات درون دستگاهی است و الان بیشتر از هر زمان دیگری، عزم خویش را برای مبارزه با فساد جزم کرده و در پنج ماه اخیر حفاظت و اطلاعات دادگستری خوزستان سه باند جعل اسناد رسمی، جعل الکترونیکی و کلاهبرداری و مدعی نفوذ در دستگاه قضایی خوزستان را شناسایی و منهدم کرده است.

مرادی خاطرنشان کرد: باند اول مبادرت به جعل اسناد رسمی کرده بود، باند دوم جعل الکترونیکی در شبکه CMS دادگستری انجام می داد و باند سوم کلاهبرداری، اخاذی و مدی نفوذ بوده اند که متاسفانه برخی از پرسنل ناجا، دادگستری، اداره ثبت و اسناد و وکیل بوده اند که در یک اقدام ضربتی شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس کل دادگستری خوزستان بیان نمود: در این اقدامات ۳۳ نفر از این افراد جرم آنان رشوه، تشکیل شبکه ارتشاء، جعل اسناد رسمی، اخاذی، اعمال نفوذ، انتقال مال غیر، جعل و سرقت اسناد رسمی و زمین خواری بوده که وفق مقررات با آنان برخورد شد.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که با اقدامات مجرمانه به اعتماد عمومی مردم نسبت به دستگاه قضایی صدمه می رسانند، با برخورد قاطعانه و بدون بخشایش مواجه خواهند شد.

مرادی اضافه کرد: مردم در صورت مواجهه و مشاهده افراد سودجو و زیاده خواه تحت هر عنوان و در هر سمت و منصبی، مراتب را فوراً به اطلاع حفاظت و اطلاعات دادگستری استان اعلام کنند و در دام این کلاهبرداران قرار نگیرند.

منبع:

1399/12/27
19:33:09
0.0 / 5
1437
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد