لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

تفاوت حداقل دوبرابری قیمت خرده فروشان میوه و سبزی با میدان تره بار

تفاوت حداقل دوبرابری قیمت خرده فروشان میوه و سبزی با میدان تره بار

حقوق و قضا: در جریان بازدید امروز بازرس سازمان بازرسی کل کشور از میدان میوه و تره بار مشخص شد که قیمت در سطح اصناف خرده فروش سطح شهر تفاوت شایان توجه و حداقل دوبرابری با قیمت میدان میوه و تره بار دارد و به همین دلیل بازرس سازمان بازرسی از مردم درخواست نمود موارد تخلف و گرانفروشی را به سامانه 124 سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان منعکس کنند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از سازمان بازرسی کل کشور بازرس کل امور صمت بازرسی کل کشور بامداد امروز به اتفاق قبادی دبیر کارگروه تنظیم بازار و معاون تجاری داخلی وزارت صمت به همراه رئیس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی تهران و نمایندگان اصناف و سازمان حمایت در میدان تره بار جلال آل احمد تهران حاضر و از نحوه عرضه، کیفیت و قیمت میوه بازدید نمودند.

در حین بازدید کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی نیز در میدان حاضر و از روند عرضه میوه و مرغ بازدید نمود.

بررسی قیمت و کیفیت میوه در سطح میدان مذکور بااینکه از وضعیت قابل قبولی برخوردار بود، لیکن مراجعه به سطح شهر و اصناف خرده فروش حاکی از تفاوت شایان توجه و حداقل دو برابری قیمت با میوه های مشابه تره بار داشت که درباب موارد نامتعارف اعمال قانون شد.

بنا به مطالبه بازرس کل امور صمت مقرر شد، کارگر رئیس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی تهران طی هماهنگی با رئیس اتحادیه بارفروشان، موضوع ضرورت ارائه فاکتور را برابر مصوبات جلسه مورخ ۱۰ اسفند سال جاری در مرکز اصناف و امور بازرگانان با موضوع نظارت بر شبکه فروش پیگیری و کلیه اصناف ذیربط را مکلف به اجرای آن نماید. آنچه حایز اهمیت است ضرورت نظارت حداکثری اصناف و اتحادیه بر عملکرد فروشندگان خرد در سراسر کشور است که با امعان نظر به این مهم میرمحمدی بازرس کل امور صمت از مردم شریف ایران در اقصی نقاط کشور درخواست نمود موارد تخلف و گرانفروشی را با سامانه ۱۲۴ سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مطرح و منعکس نمایند.

با توجه به بررسی بعمل آمده درباب کمبود روغن مخصوص پخت و پز در سطح تره بار جلال آل احمد بلافاصله نسبت به تامین روغن مورد نیاز اقدام و نسبت به توزیع آن مبادرت شد. درباب توزیع مرغ نیز امروز بیش از ۷ تن مرغ به میدان جلال تحویل داده شده بود که بواسطه تاخیر در بارگیری ماشین های حمل، موضوع موجبات صف طولانی در میدان گردیده بود که با تذکر به مدیر میدان قرار شد برنامه ریزی متناسب معمول گردد.

منبع:

1399/12/21
00:46:27
0.0 / ۵
1311
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد