حقوق و قضا
رییس سازمان زندان ها:

زندانیان مورد طمع رسانه های بیگانه برای زیر سوال بردن نظام هستند

زندانیان مورد طمع رسانه های بیگانه برای زیر سوال بردن نظام هستند

به گزارش حقوق و قضا رئیس سازمان زندان ها دردیدار با نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: هدف گذاری ما برای اشتغال 50 درصدی محکومان واجد شرایط درزندان ها تا آخر سال جاری الان محقق شده است که این مساله برای نخستین بار در کشور به وقوع پیوسته است.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی وتربیتی کشور؛محمدمهدی حاج محمدی روز جمعه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: این رسانه ها تلاش می کنند با سوءاستفاده از وضعیت زندان ها، به همه در داخل و خارج از کشور القا کنند که نظام جمهوری اسلامی به حقوق زندانیان خونسرد است.
وی با تاکید بر اینکه این تهدید مقابل نظام جمهوری اسلامی را باید به فرصت تبدیل کرد، گفت: زندان ها در جمهوری اسلامی محلی برای هدایت و تربیت انسان ها بوده و در این راستا بحث حرفه آموزی و اشتغال که نقش محوری را در اصلاح و تربیت زندانیان ایفا می کند، جزو اولویت های سازمان زندان های کشور قرار دارد.
رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با اعلان اینکه الان بیش از ۲۰۰ هزار زندانی در زندان های کشور وجود دارد و جمعیتی بیش از آن نیز سالانه به آنها رفت و آمد می کنند، اظهار داشت: برمبنای هدف گذاری ۵۰ درصدی محکومان و زندانیان واجد شرایط برای اشتغال تا اختتام امسال، این مساله محقق شده است.
حاج محمدی افزود: در طول سالهای بعد از انقلاب اسلامی رقم اشتغال زندانیان بیش از ۲۰ درصد نبوده در صورتیکه تنها در آذربایجان شرقی این رقم به ۵۹ درصد رسیده است و این مساله نشان از توجه نظام جمهوری اسلامی به اصلاح و تربیت انسان ها حتی در داخل زندان هاست.
وی با اشاره به اینکه برمبنای تاکیدات رئیس قوه قضاییه این رقم در سال آینده باید به ۸۰ درصد برسد، یادآوری کرد: برای زندانیان در داخل زندان ها فرصت حرفه آموزی فراهم شده و آنها می توانند در مدت حضور در زندان از این فرصت برای حرفه آموزی استفاده کنند.
رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با اشاره به اینکه عملکرد سازمان زندان ها می تواند خروجی کارهای بخش های مختلف قوه قضاییه باشد، اظهار داشت: مردم می توانند برمبنای عملکرد این سازمان به عملکرد قوه قضاییه نمره دهند.
عضو شورای عالی قوه قضائیه اضافه کرد: با عملکرد مثبت سازمان زندان های کشور، برای بسیاری از مجرمان زندانی در زندان ها فرصتی فراهم می شود تا بسیاری از سوءتفاهم های آنها درباب عملکرد قوه قضاییه رفع گردد.
وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص اینکه زندان ها باید آموزشگاه نیکی باشد، گفت: جمعیت زیادی بطور ۲۴ ساعته در اختیار زندان هستند و باید با نگاه و رفتار مثبت برای اصلاح و تربیت آنها کوشش کرد.
حاج محمدی با اشاره به طرح شهید لاجوردی در قوه قضاییه، افزود: با اجرای این طرح امکان مشارکت مردم در امور زندان های کشور فراهم گشته است و مردم می توانند دراین زمینه با این زندان های کشور همکاری کنند.

مهارت آموزی و باسواد کردن زندانیان بی سواد باید جزو اولویت های سازمان زندان های کشور باشد
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز نیز در این دیدار اظهار داشت: مهارت آموزی در زندان ها به افرادی که مقرر است مدت زیادی در زندان بسر ببرند و آموزش سواد به کسانی که بی سواد هستند باید در اولویت برنامه های سازمان زندان های کشور باشد.
امام جمعه تبریز با قدردانی از خدمات فرهنگی در زندان ها اظهار داشت: اینکه می گویند در زندان باید کارهای فرهنگی صورت بگیرد من از نزدیک شاهد آن بودم و حضور چشم گیر روحانیون و کارهای فرهنگی را به چشم خودم دیده
آل هاشم، اضافه کرد: الان در قوه قضاییه فرصتی بوجود آمده که مردم می توانند هر زمان که نیاز باشد حرف های خودرا به مسئولان این قوه برسانند و این مساله می تواند علاوه بر رضایتمندی آنان، امید را در دل آنها به وجود می آورد.
منبع:

1399/12/16
14:02:56
0.0 / ۵
1108
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد