حقوق و قضا
در جمع فعالان اقتصادی آذربایجان غربی:

درویشیان: بانك ها نباید واحدهای تولیدی را تعطیل كنند

درویشیان: بانك ها نباید واحدهای تولیدی را تعطیل كنند

به گزارش حقوق و قضا رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اعلان اینکه تولیدکنندگان از طرف قوه قضاییه حمایت میدانی، علمیاتی و حقوقی می شوند، اظهار داشت: تمامی تلاش خودرا برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی و جهش تولید به کار گرفته ایم.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین درویشیان که همراه با رئیس قوه قضائیه به ارومیه سفر کرده است در جمع فعالان اقتصادی استان آذربایجان غربی، رکن اساسی توسعه را اراده و عزم جدی عنوان نمود و اضافه کرد: این امر همکاری، همدلی و اقدام جهادی در عرصه های مختلف کشور را می طلبد.
عضو شورای عالی قوه قضائیه لازمه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری را افزایش تولید دانست و گفت: امروز چالش جدی ما در کشور بحث اشتغال است؛ باید اذعان نماییم که بیکاری منجر به خیلی از ناهنجاری های اجتماعی، اخلاقی، فرهنگی و حتی امنیتی می شود و دشمنان نظام اسلامی را نسبت به لطمه زدن به امت اسلامی جسور تر می کند.
وی با اعلان اینکه تشکیل کارگروه رفع موانع تولید با حضور سه قوه کشور برگرفته از رهنمودهای مقام معظم رهبری بود، افزود: در همین راستا کمیسیون مشترکی بین مجلس و قوه قضاییه تشکیل شده تا خلاء های قانونی تولید شناسایی و رفع گردد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه در پشتیبانی از بخش تولید نباید کوتاهی کرد، اضافه کرد: گاهی می شود یک قانون به شکلی تفسیر شود که مشکل یک واحد تولیدی در اجرای آن رفع گردد.
وی با انتقاد از نحوه تملک واحدهای تولیدی بدهکار توسط بانک ها، اظهار داشت: واحدی که در تملک بانک است یا باید توسط صاحب آن یا توسط خود بانک فعال شود چونکه تعطیلی آن به سبب بدهی هیچ توجیهی ندارد؛ البته خود بانک ها نیز می دانند که در اداره واحدهای تولیدی توانایی لازمی ندارند پس بهتر است که بجای تعطیلی واحد مربوطه در کوشش برای تسهیل کننده ارائه خدمات به آنان باشند.
حجت الاسلام و المسلمین درویشیان همین طور با اعلان اینکه باید از خصوصی سازی درکشور حمایت کرد، اظهار داشت: دولت باید به جز مواردی که به مباحث امنیتی مربوط می شود در حوزه اقتصادی نقش ناظر و تسهیل گر داشته باشد.
وی افزود: تاکید ما بر این است که در واگذاری به بخش خصوصی باید الزامات قانونی همچون اهلیت و صلاحیت طرف مقابل سنجیده شده و برخی پارامترهای توسعه واحد مربوطه لحاظ شود.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور از مدیران خواست تا در تصمیمات خود در امتداد توسعه کشور جسورتر و ریسک پذیر تر باشند و گفت: در همین راستا سازمان بازرسی آمادگی کامل برای طی این روند و هماهنگی های لازم را دارد ولی متاسفانه تعدادی از مدیران به بهانه نظارت مبادرت به کم کاری و تنبلی می کنند.
وی فساد را یکی از عوامل عقب ماندگی دانست و افزود: در مبارزه با فساد با احدی تعارف نداریم و در همین راستا اگر مشاهده شود که برخی افراد تسهیلات بانکی دریافت شده را بجای سرمایه گذاری در تولید در بخش دیگری هزینه می کنند به شدت برخورد خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین درویشیان در ارتباط با پتانسیل های ویژه اقتصادی آذربایجان غربی نیز اظهار داشت: این استان مستعد رشد است؛ در بازدید از پارک علم و فن آوری آذربایجان غربی به وجود جوانانی که با تولیدات خود کشور را از واردات بی نیاز و به خودکفایی می رسانند، افتخار کردم؛ آذربایجان غربی دیار شهدایی همچون باکری هاست که امنیت موجود در کشور مدیون این عزیزان است که باید حافظ خوبی برای میراث گرانقدر آنان بود.
وی با تاکید بر اینکه باید بر پرورش و بهره برداری از آرتمیا در این منطقه توجه ویژه ای شود، بیان کرد: افزایش تولید این محصول نه فقط مانع خروج ارز به ارزش چندین میلیون دلار از کشور خواهد شد بلکه می تواند نیاز بزرگی از جهان به آرتمیا را نیز تامین و برای کشور ارز آوری داشته باشد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: ایران در صنعت تولید مرغ سلامت تا سال آینده به خودکفایی خواهد رسید که این امر، زمینه بهبود وضعیت بازار را فراهم می آورد.
حجت الاسلام والمسلمین درویشیان با تاکید بر اینکه صنعت مرغداری در کشور اهمیت بسیار بالا و استراتژیکی دارد، گفت: طبق اظهار نظر کارشناسان مرغ سلامت از نظر سلامت کیفیت بالایی در مقایسه با قطعه های وارداتی دارد که تا سال آینده به امید خداوند و تلاش مسئولان مربوطه در این راستا به خودکفایی خواهیم رسید.
وی با بیان اینکه نزدیک به ۹۰ درصد نهاده های دامی در کشور بوسیله واردات تامین می شود، بیان کرد: وقتی در کشور زیرساخت اولیه و نعمت های خدادادی برای تولید وجود دارد چرا باید دست رو دست گذاشت و چشم به خارج از کشور دوخت؟
در این نشست همین طور تعدادی از فعالان اقتصادی به بیان مشکلات خود پرداختند.
منبع:

1399/12/15
12:45:39
0.0 / 5
1038
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد