لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس كل دادگستری استان فارس:

شهردار سابق صدرا به ۶ سال حبس محكوم شد

شهردار سابق صدرا به ۶ سال حبس محكوم شد

رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام نمود: شهردار سابق صدرا در یکی از پرونده های جرائم ارتکابی در ارتباط با دوران تصدی مسئولیت به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به اینکه سایر متهمین این پرونده پیش از این در مرحله بدوی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز به مجازات های مختلف و حبس های طولانی مدت محکوم شده بودند، اظهار داشت: بعد از تجدید نظر خواهی متهمین پرونده در شعبه ۱۳ دادگاه تجدید نظر استان فارس پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت و دادنامه بدوی با اصلاحاتی مورد تأیید قرار گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی همینطور با اشاره به اینکه جرائم صورت گرفته در شهرداری صدرا در چارچوب دو پرونده در دادگستری شیراز مورد رسیدگی قرار گرفته است اظهار داشت: در یکی از پرونده ها مبحث رشا و ارتشا و فسادهای مالی مطرح بود که این پرونده بعد از رسیدگی اولیه با اعتراض متهمین الان در دادگاه تجدید نظر در جریان رسیدگی است.

وی در مورد پرونده دیگر این مسئول سابق که منتهی به صدور رأی قطعی شده است هم عنوان کرد: در این پرونده که جرائمی همچون فراهم نمودن موجبات فساد مطرح است، وی و سه متهم دیگر مطرح در پرونده به حبس محکوم شدند.

این مقام ارشد قضایی استان فارس با اشاره به اینکه متهم ردیف اول در این پرونده به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است از محکومیت متهم ردیف دوم این پرونده به دو مجازات ۴ سال حبس به لحاظ فراهم نمودن موجبات فساد و همینطور ۱۴ ماه حبس تعزیری به لحاظ تهیه فیلم و تصاویر مستهجن به منظور فساد اطلاع داد.

رئیس کل دادگستری استان فارس اضافه کرد: متهم ردیف سوم پرونده به ۲ سال و ۶ ماه حبس تعزیری و متهم ردیف چهارم هم به ۱۴ ماه حبس تعزیری در بخشی از پرونده و ۲ سال و یک روز حبس تعزیری دیگر در مورد جرائم مطرح در این پرونده محکوم شده است.

این مقام ارشد قضایی استان فارس در انتها با تاکید بر اینکه مبحث رسیدگی به مفاسد با جدیت ویژه ای در دادگستری فارس در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: در برخورد جدی با فساد هیچ گونه محدودیتی نخواهیم داشت و هیچ مفسدی از برخورد قاطع قضایی مصون نخواهد بود.
1399/12/03
12:10:25
0.0 / 5
1040
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد