حقوق و قضا

برگزاری مراسم تحلیف 32 كارآموز مركز وكلای قوه قضائیه در لرستان

برگزاری مراسم تحلیف 32 كارآموز مركز وكلای قوه قضائیه در لرستان

لرستان آئین تحلیف ۳۲ کارآموز مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در لرستان با حضور رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه در خرم آباد برگزار گردید.


آیین تحلیف ۳۲ کارآموز مرکز وکلای قوه قضائیه در لرستان، ۲۹ بهمن ماه با حضور بهادری جهرمی، رئیس مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه کشور و تعدادی از مسؤلان قضایی لرستان در خرم آباد برگزار شد و ۳۲ وکیل پایه یک دادگستری به جرگه وکلای استان لرستان اضافه شدند.
علی بهاری جهرمی، رئیس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران قوه قضائیه در این مراسم با تسلیت درگذشت دکتر الهیار ملکشاهی، رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: مرحوم الهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی تا مدارج عالی پیش رفتند و در قامت رئیس کمیسیون قضایی مجلس، نماینده ارزشمندی برای حقوقدانان بود.
وی ضمن اشاره به اینکه طبق تفاهمنامه خوبی که با تأمین اجتماعی منعقد شد سقف حق بیمه ای که وکیل می تواند پرداخت کند، چهار برابر حقوق است و وکلا می توانند میزان حق بیمه را پرداخت کند، افزود: وکیلی که به دنبال رضایت خدا و حل مشکل مردم است، خدا به زندگی او برکت می دهد و چنین وکیلی نباید هیچ گونه نگرانی معیشتی داشته باشد.
رئیس مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه ضمن اشاره به اینکه طی دو سال گذشته، بیشتر از ۱۰ مرکز وکلا در استان هایی چون اصفهان، تبریز، مشهد، خوزستان، قم و مازندران دارای ساختمان مستقل هستند، اظهار نمود: کارآموزان وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه در لرستان که امروز به وکالت می رسند، کلمه به کلمه سوگندنامه را بخوانند و به واژه این متن فکر کنند و هنر یک وکیل عمل به متن سوگندنامه وکالت است.
بهادری جهرمی ضمن اشاره به اینکه کسانی که توانایی عمل به سوگندنامه وکالت را ندارند، از همان ابتدای راه پیاده شوند، وکالت را بال دوم فرشته عدالت توصیف کرد و اضافه کرد: همان سختی ها، الزامات و دقت ها که در قضاوت وجود دارد، در وکالت هم وجود دارد.
وی ضمن اشاره به اینکه هر کس به دنبال کسب و کار آمده است اشتباه می کند، چونکه وکالت کاسبی نیست، بلکه کوشش برای احقاق حق و حقیقت است، خاطرنشان کرد: وکیل سالم وکیلی با که اول پرونده را قضاوت کند، اگر در قضاوت طرف صاحب حق بود تا پای جان از حق دفاع کند و اگر حق با او نبود او را متوجه کند.
رئیس مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه هدف خود به لرستان را تعامل بیشتر با دستگاه قضایی لرستان و تشکر از هیئت مدیره وکلا و کارشناسان قوه قضائیه استان لرستان دانست و افزود: اداره امور کارآموزان وکالت کار سختی است. کارآموزان وکالت باید کمک کار هیئت مدیره وکلا باشند چونکه این مرکز، خانه مشترک تمام وکلا و کارشناسان قوه قضائیه است.
بهادری ضمن اشاره به ثبت نام کم سابقه در آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه در کشور، بیان نمود: ۱۰۷ هزار نفر در آزمون وکالت شرکت کردند که در نوع خود بی نظیر است.
مهرداد سبزواری، رئیس هیئت مدیره مرکز وکلای قوه قضائیه لرستان هم در این مراسم ضمن اشاره به اینکه وکالت شغل و حرفه بسیار حساس است، خاطرنشان کرد: رعایت اخلاق حرفه ای اولین لازمه و پیش مقدمه کار وکالت است.
وی با اشاره به اینکه یک وکیل باید از آموزش غافل نشود و از لحاظ علمی خویش را به جدید ترین آموزش ها مجهز کند، اضافه کرد: تلاش مجموعه دستگاه قضایی باید حفظ شأن و جایگاه وکلا باشد.
سبزواری با ذکر این مطلب که این یک حقیقت است که هیچ وکیلی مجانی کار نمی کند و اگر این مورد دیده شود، بسیار اشتباه است، تصریح کرد: لرستان همواره با فقر اقتصادی روبروست و در اغلب موارد حق وکاله پرداخت نمی گردد، بنابراین می طلبد که بیشتر مورد توجه مرکز وکلای قوه قضائیه قرار گیرد.
منبع:

1399/11/30
21:13:33
0.0 / 5
1061
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد