حقوق و قضا
رئیس مركز وكلای قوه قضائیه خبر داد:

پاسخگویی مركز وكلای قوه قضائیه به ۲ میلیون مشاوره تلفنی

پاسخگویی مركز وكلای قوه قضائیه به ۲ میلیون مشاوره تلفنی

به گزارش حقوق و قضا لرستان رئیس مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه از پاسخگویی ماهانه وکلا به ۲۰۰ هزار تماس و مشاوره تلفنی اطلاع داد و اظهار داشت: در ۱۰ ماهه نخست سال به ۲ میلیون مشاوره تلفنی از جانب کانون وکلای قوه قضائیه پاسخ داده شده است.


علی بهادری جهرمی در دیدار با رئیس کل دادگستری لرستان و هیئت مدیره وکلا و کارشناسان قوه قضائیه لرستان که ۲۹ بهمن ماه صورت گرفت، تعامل بیشتر وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده با دستگاه قضایی لرستان را هدف از سفر به لرستان برشمرد و اظهار نمود: لرستان با داشتن ۷۰۰ وکیل و ۲۵۰ کارشناس دادگستری ظرفیت بالایی در این عرصه دارد.
وی با گرامی داشت یاد و خاطره دکتر الهیار ملکشاهی، رئیس فقید کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: دکتر ملکشاهی مصوبات قانونی و حقوقی ارزشمندی را به یادگار گذاشت و از چهره های عالی قضایی کشور بود.
بهادری جهرمی ضمن اشاره به اینکه در مسئولیت های حرفه ای قضاوت، اخلاق در وهله اول است و دوره های آموزشی تکریم ارباب رجوع از جانب مرکز وکلای قوه قضائیه برگزار می شود، تصریح کرد: وکلا باید پیش از شروع وکالت، عامل به حق و حقیقت بوده و در حق مداری و حق طلبی یک گام جلوتر از اقشار جامعه باشند.
رئیس مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه ضمن اشاره به اینکه در یک سال گدشته ۷۰ هزار خدمت معاضدتی و مجانی از جانب مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضائیه عرضه شده است، افزود: بیشتر از ۲ میلیون مشاوره مجانی از جانب مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران قوه قضائیه انجام شده است.
وی از طریق اندازی مرکز مشاوره تلفنی ۱۲۹ از جانب مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضائیه اطلاع داد و بیان نمود: ماهانه بیشتر از ۲۰۰ هزار مخاطب تلفن از جانب وکلای مرکز پاسخ داده می شود و در ۱۰ ماهه اول سال به بیشتر از ۲ میلیون مشاوره تلفنی از جانب مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه پاسخ داده شده است.
بهادری جهرمی با اشاره به اینکه وکیل باید عامل به امور حق باشد و در حق مداری، احکام و اعتقادات الگوی مناسبی باشد، اضافه کرد: از ۳۰ استان کشور ۱۰ استان ساختمان مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه تهیه شده و امیدواریم یازدهمین استان، لرستان باشد.
رئیس مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه ضمن اشاره به اینکه در جهت ایجاد ساختمان کارشناسان خود هیئت مدیره ها باید پیشگام باشند، افزود: جایگاه روشن و پرارزش وکیل و کارشناس باید هم در منظر مردم و هم در منظر ارباب رجوع، ارزشمندتر و روشن تر شود.
وی بر ضرورت هم افزایی بیشتر مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه با دستگاه قضایی در استان تاکید کرد و افزود: تعامل و همکاری قضات وکلا و کارشناسان دادگستری علاوه بر کاهش اطاله دادرسی به تحقق عدالت کمک شایانی می کند.
بهادری جهرمی با یادآوری این مطلب که کارشناسان دادگستری در موضوعات مختلف همچون بحث فساد و کشف جرم می توانند کمک حال خوبی برای دستگاه قضایی باشند، اضافه کرد: وکالت و دریافت مجوز و پروانه وکالت محلی برای کسب درآمد نیست، بلکه جایگاهی برای احقاق حق است.
منبع:

1399/11/30
18:11:15
0.0 / ۵
1345
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد