حقوق و قضا

واكنش رئیس قوه قضاییه به ادعاهای حقوق بشری برخی كشورهای غربی

واكنش رئیس قوه قضاییه به ادعاهای حقوق بشری برخی كشورهای غربی

رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: ما آمادگی داریم در زندان های خویش را باز نماییم تا مدعیان حقوق بشر، هر زندانی را که در ایران می خواهند، ببینند، مشروط به اینکه بگذارند ما هم هر زندانی را که در کشور آنها می خواهیم ببینیم.به گزارش حقوق و قضا به نقل از قوه قضاییه، سید ابراهیم رییسی در جلسه شورایعالی قوه قضاییه ضمن تشکر از حضور متفاوت مردم در مراسم ۲۲ بهمن سال جاری اظهار داشت: پاسداشت عملی حضور مردم، اجرای عدالت و خدمت صادقانه به آنهاست.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه متن اصلی این مراسم در سراسرکشور، ابرازی وفاداری مردم به انقلاب و ارزش ها بود بنابراین نباید گرفتار حاشیه شد، اظهار داشت: انتظار مردم از مسؤلان، کنترل قیمت ها در بازار شب عید و مدیریت زنجیره تأمین و تولید تا مصرف کالاهاست.

رئیسی ضمن تشکر از ملت و دولت عراق بابت میهمان نوازی و کرامت در مسافرت هیات عالی قضایی ایران، خاطرنشان کرد: این سفر نشان داد که توطئه دشمن برای جدایی انداختن بین دو ملت ایران و عراق شکست خورده است.

رئیس قوه قضاییه افزود: ظرفیت های زیادی در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بین دو کشور ایران و عراق قابل احیاست و اولویت قطعی سیاست خارجی ما مبتنی بر استفاده از ظرفیت های همسایگان است.

رئیسی ضمن صدور دستورهای اجرایی برای پیگیری مصوبات و تفاهم نامه های منعقده با عراقی ها، معاون حقوقی قوه قضاییه را مسئول پیگیری مسائل بیشتر از ۳۵ هزار خانواده ایرانی-عراقی در حوزه احوال شخصیه کرد.

رئیس قوه قضاییه ضمن انتقاد از "ادعاهای دروغین حقوق بشری برخی کشورهای غربی" اظهار داشت: ما آمادگی داریم درب زندان های خویش را باز نماییم تا مدعیان حقوق بشر، هر زندانی را که در ایران می خواهند، ببینند. مشروط به اینکه بگذارند ما هم هر زندانی را که در کشور آنها می خواهیم ببینیم؛ در این صورت معلوم خواهد شد که حقوق بشر در کدام کشور بیشتر رعایت می شود.

ادامه دارد...

منبع:

1399/11/27
14:31:58
0.0 / 5
1189
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد