حقوق و قضا
رئیس كل دادگستری لرستان:

صدور احكام متقن و مستند در گرو انجام كارشناسی دقیق است

صدور احكام متقن و مستند در گرو انجام كارشناسی دقیق است

به گزارش حقوق و قضا لرستان رئیس كل دادگستری لرستان با تاكید بر اهمیت كار كارشناس و جایگاه ویژه آن اظهار نمود: صدور احكام متقن، مستدل و مستند در گرو انجام كارشناسی دقیق است


محمد رزم در دیدار با رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری لرستان که امروز پنجم تیرماه به مناسبت هفته ی قوه قضاییه در سالن جلسات دادگستری کل برگزار شد، با تسلیت شهادت معمار بزرگ و بنیان گذار دستگاه قضایی نظام مقدس جمهوری اسلامی و تبریک هفته ی قوه قضاییه اظهار داشت: هم قاضی و کارشناس به دنبال رفع ابهامات پرونده و کشف حقیقت هستند و این مسئله به خوبی اهمیت جایگاه کارشناس را نشان میدهد.
وی تاکید بر اینکه وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری در کنار قضات دو بال فرشته ی عدالت هستند، بیان کرد: دستگاه قضایی با دید نیروی خودی به کارشناسان نگاه می کند.
رزم با اشاره به اینکه هم در فقه و آموزه های دینی بر استفاده از نظریه ی تخصصی و کارشناسی تاکید شده است، اضافه کرد: در خیلی از موارد صدور احکام متقن، مستدل و مستند در گروه انجام کارشناسی دقیق است.
رئیس کل دادگستری لرستان با اعلان اینکه کارشناس باید با تخصص و تعهد به ایفای نقش خود بپردازد، اشاره کرد: در همین راستا انتظار می رود از تأخیر در ارائه ی نظریه ی کارشناسی بپرهیزند تا بدین وسیله از اطاله دادرسی جلوگیری شود.
رزم، ابهام در نظریه ی کارشناسی را از دیگر مشکلات این حوزه برشمرد و تصریح کرد: اگر کارشناسان پروسه کارشناسی را با دقت انجام دهند از مشکلات احتمالی بعدی پیشگیری می شود.
وی به کارشناسان سفارش کرد: در استفاده از امکانات خواستار یا خوانده شرایط قانونی را در نظر داشته باشند که دراین زمینه هیچ گونه شائبه ای شکل نگیرد.
منبع:

1399/04/05
20:58:50
5.0 / ۵
2382
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد