لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

حضور برخی هنرمندان در كانون اصلاح و تربیت

حضور برخی هنرمندان در كانون اصلاح و تربیت

تعدادی از هنرمندان و پیشکسوتان عرصه سینما و تئاتر کشور با حضور در کانون اصلاح و تربیت، آمادگی خودرا جهت برگزاری کلاس های آموزش بازیگری به زندانیان علاقمند استان تهران اعلام نمودند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، حیات الغیب مدیر کل زندان های استان تهران در ابتدای بازدیدی که مدیرعامل خانه سینما و تعدادی از هنرمندان پیشکسوت سینما و تئاتر کشور از کانون اصلاح و تربیت داشتند، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: با آن که تلاش قوه قضائیه بر کاهش جمعیت کیفری و صدور مجازات های جایگزین حبس معطوف گردیده، با این وجود، زندان بخش ناگزیر جامعه و تامین کننده امنیت اجتماع است.

حیات الغیب اشاره کرد: از دید ما، فردی که وارد زندان می شود، لزوماً مجرم خطرناک نیست، بلکه ممکنست بر حسب اتفاق گرفتار خطا شده، یا به سبب بدسرپرستی یا بی سرپرستی راه خطا را در پیش گرفته و اگر به وی کمک گردد، می تواند در راه درست زندگی گام بردارد.

وی همین طور اظهار داشت: ما با تمام ظرفیت ها و امکانات در زندان های استان تهران، تلاش می نماییم با توسعه امور رفاهی، بهداشتی و درمانی، فرهنگی و تربیتی شامل کلاس های قرآنی، مذهبی، تحصیلی از نهضت سواد آموزی تا دانشگاه، فرهنگی و تربیتی و نیز اشتغال و حرفه آموزی برای مددجویان، زمینه زندگی سالم و ورود به بازار کار را بعد از آزادی فراهم نماییم.

مدیر کل زندان های استان تهران افزود: نقش خانواده، مردم، نهادها و سازمان های اجتماعی بسیار اهمیت دارد تا بویژه بعد از آزادی، وی را پذیرش کنند تا خدای ناکرده به سبب طرد و عدم پذیرش در حوزه کار ناخواسته باردیگر وارد چرخه ارتکاب جرم نشود و شما هنرمندان، به سبب رابطه بیشتر با اقشار مختلف جامعه، بیش از دیگران می توانید در این امر، یاریگر زندان باشید.

حیات الغیب تاکید کرد: مددجویان کانون اصلاح و تربیت که زیر هجده سال هستند، بیش از دیگر مددجویان زندان ها نیاز به کمک های معنوی دارند، هر چه برای تربیت این قشر زحمت کشیده شود، در آینده از ارتکاب جرم، بزهکاری و ورود وی به زندان جلوگیری کرده ایم.

در ادامه، مدیرعامل خانه سینما با تقدیر از کوشش های صورت گرفته در بخش های مختلف کانون اصلاح و تربیت اظهار داشت: حضور هنرمندان این مرکز، در حوزه انجام امور اجتماعی است. کمااینکه اهالی فرهنگ و هنر در ایران، طی تمام اتفاقات مانند سیل و زلزله یا حوادث اجتماعی دیگر پیشگام کمک به مردم و همنوعانشان بوده اند و این را یک وظیفه برای خود می دانند.

منوچهر شاهسواری اضافه کرد: زندان یک پدیده اجتماعی است ولی امیدوار هستیم روزی برسد که همین تعداد معدود مددجویان کانون اصلاح و تربیت به صفر برسد.

در این بازدید، فاطمه معتمد آریا، رضا کیانیان و پرویز پرستویی حضور داشتند که قرار شد تفاهمنامه همکاری بین اداره کل زندان های استان تهران و خانه سینما منعقد گردد. همین طور مدیرعامل خانه سینما درباب تجهیز سیستم های صوتی و تصویری سینماها و آمفی تئاترهای زندان ها، پخش فیلم های روز سینما برای مددجویان، برگزاری کلاس های بازیگری، گریم و هنرهای دیگر قول مساعد همکاری داد.

براساس این گزارش، به زودی پیش نویس این تفاهمنامه تنظیم و بررسی خواهد شد. همین طور در پایان، مدیر کل زندان های استان تهران از اهالی خانه سینما و هنرمندان دعوت کرد ضمن حضور در زندان ها و مشاهده اقدامات جهادی صورت گرفته، در توسعه امر آموزش مددجویان قدم های بیشتری بردارند.
1399/11/14
22:37:01
0.0 / 5
1221
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد