لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
دلخوش:

دستور رئیس قوه قضائیه برای پس گرفتن اموال نامشروع نیازمند قانون است

دستور رئیس قوه قضائیه برای پس گرفتن اموال نامشروع نیازمند قانون است

به گزارش حقوق و قضا سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اعتقاد دارد که دستورالعمل رئیس قوه قضائیه برای پس گرفتن اموال و دارایی های نامشروع باید در چارچوب قانون پیگیری شود تا از صدمه های احتمالی جلوگیری شود.


سیدکاظم دلخوش اباتری در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به دستورالعمل رئیس قوه قضائیه برای پس گرفتن اموال و دارایی های نامشروع اظهار داشت: این مورد امر خوبی است، در کشور بعد از انقلاب اسلامی اموال و دارایی خیلی ها به صورت قارچ گونه رشد کرده است، باآنکه این امر باید در چارچوب قانون دنبال شود چونکه امکان دارد است پیگیری این امر بدون قانون باعث هتک حیثیت افراد شود و به جامعه صدمه وارد کند.
وی ادامه داد: در این خصوص باید به افترا زنی ها و تهمت زنی ها فکر نماییم، این مورد باید تحت عنوان قانون مورد توجه قرار بگیرد و همه جوانب آن دیده شود، برخورد با فساد امری مطلوب است ولی باید در چارچوب قانون صورت گیرد تا شاهد ایجاد چنددستگی در جامعه نباشیم.
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: در صورتیکه لایحه این مورد به کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ارجاع شود ما آمادگی داریم تا اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهیم.
منبع:

1399/10/24
13:12:11
0.0 / ۵
1122
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد