حقوق و قضا
عضو شورای شهر اهواز:

رای شهردار اهواز قطعی نیست

رای شهردار اهواز قطعی نیست

عضو شورای شهر اهواز اظهار داشت: رای انفصال از خدمت که برای شهردار اهواز صادر شده قابل اعتراض است و قطعی نیست.محمدرضا ایزدی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد انتشار حکم انفصال از خدمت شهردار و مدیرعامل آبفای اهواز اظهار نمود: این رأیی که دادگاه در مورد مدیر آبفا و شهردار اهواز صادر کرد، رأی بدوی است و این افراد تا ۲۰ روز مهلت اعتراض دارند تا اینکه دادگاه تجدیدنظر در این راستا تشکیل گردد.
وی اضافه کرد: از آن جایی که رأی اولیه نهایی نیست و نمی گردد به قطعی بودن آن اکتفا کرد؛ بنابراین باید تا ۲۰ روز برای تشکیل دادگاه تجدیدنظر منتظر ماند.
عضو شورای شهر اهواز خاطرنشان کرد: آنها در حالی محکوم شدند که مدیرعامل آبفا ۹ ماه و شهردار هم یک سال و دو ماه از انتصابش گذشته بود؛ ازاین رو برای محکومیت مسببان بروز آب گرفتگی و همینطور پیگیری نکردن برای رفع مشکل آب های سطحی باید مدیران ۱۵ سال قبل متهم و دادگاهی شوند تا مشخص شود نسبت به مدت مدیریت خود چرا برای حل این مشکل هزینه نکردند.
ایزدی افزود: سال قبل کمیته آب های صنعتی را تشکیل دادیم و ضمن حضور سه عضو شورای شهر همچون من در این کمیته، جلسات گوناگونی را با مدیران و کارشناسان شرکت آبفا اهواز و همچنین شهرداران مناطق هشتگانه اهواز برگزار کردیم.
وی بیان نمود: خیلی از شبکه فاضلاب در نقشه های شهرداری و آبفا رؤیت نمی شد اما به خاطر تجربه ای که کارشناسان شهرداری و آبفا داشتند، این نقاط به نقشه ها افزوده شده و از شبکه های فاضلابی که دیده نمی شد، در نقش های جدید هم استفاده شد.
عضو شورای شهر اهواز خاطرنشان کرد: در مبحث آب های سطحی اهواز، ۵۷ نقطه بحرانی تعیین شده و بر مبنای نقشه جدیدی که کامل شده بود، انجام لوله گذاری، ایجاد منهول و تأمین پمپ های بزرگ برای پمپاژ آب های سطحی بین دو نهاد شهرداری و آفات تقسیم کار شد.
ایزدی خبر داد: در ۱۰ ماه گذشته حدود ۷۰ درصد کار آن ۵۷ نقطه بحرانی به اتمام رسید و طبق آمار و ارقام، سال جاری شاهد کاهش ۷۰ درصد آب گرفتگی در مناطق مختلف اهواز و همینطور کاهش خوبی در زمان خروج آب های سطحی از مناطق را بودیم.
وی اظهار نمود: اگر سال قبل آب گرفتگی در معابر شهر ۱۰ روز زمان می برد اما سال جاری این زمان در نهایت سه روز به طول انجامید؛ بعنوان مثال سال قبل زیرگذر شریعتی که به دلیل حجم آب گرفتگی پنج روز تعطیل بود اما این تعطیلی سال جاری با نصب پمپ های قوی و لوله کشی برای انتقال آب تا رودخانه به سه ساعت کاهش پیدا کرد.
عضو شورای شهر اهواز اظهار داشت: از بهمن ماه سال قبل تاکنون، ۷۵ میلیارد تومان را به مبحث دفع آب های سطحی اختصاص دادیم که این مبلغ سه چهارم هزینه ۱۰ سال قبل برای مبحث دفع آب های سطحی بود.
ایزدی بیان نمود: اگر در دوران شهرداران قبلی هم این اتفاق رخ می داد، هیچ وقت آب گرفتگی پارسال و سال جاری در شهر اهواز به وجود نمی آمد؛ ازاین رو باید مدیران سالهای گذشته هم به پای میز محاکمه بیایند و پاسخگو باشند که چرا مبالغی را برای این امر هزینه نکردند تا ما شاهد آب گرفتگی در معابر و منازل مردم باشیم.
وی اظهار داشت: در حق شهروندان اهوازی اجحاف زیادی شده است و با عنایت به سرمایه های این کلانشهر و به خصوص استان خوزستان این ظلم در حق مردم روا نیست.
عضو شورای شهر اهواز ضمن اشاره به اینکه صنایع خوزستان حق الناس را انجام ندادند، افزود: حقوق مردم توسط صنایع آلاینده به صورت کامل به آنها پرداخت نمی گردد و تنها یک دهم مطالبات شهرداری توسط آنها پرداخت می شود که اگر این مبلغ کامل بوده است، شاهد این مشکلات در سطح شهر نمی شدیم و می توانستیم مثل تبریز، شیراز، تهران و اصفهان از امکانات تفریحی، فرهنگی و ورزشی بهتری بهره مند باشیم.
ایزدی خاطرنشان کرد: آب گرفتگی های فعلی به خاطر این است که آب های سطحی در ۱۰ سال قبل از راه شبکه فاضلاب دفع می شد چون که شبکه ترکیبی برای دفع آب و فاضلاب بود.
وی افزود: در پنج سال گذشته لایروبی خوبی صورت نگرفته است و شبکه فرسوده ۵۰ ساله هم تعویض نشده است؛ همینطور از لوله های سیمانی رسوبگیر استفاده شده و افزایش جمعیت در ۱۵ سال قبل همه همچون عوامل بروز آب گرفتگی در اهواز هستند.
عضو شورای شهر اهواز در انتها انتقاد کرد: در گذشته مردم شاید با جمعیت خانواده های چهار و یا پنج نفری در خانه های ویلایی زندگی می کردند که همان خانه های ویلایی امروزه به محل سکونت ۴۰ تا ۵۰ نفر در یک مجتمع مسکونی تبدیل گشته است اما در مقابل در ۱۵ سال قبل شبکه فاضلاب تعویض نشد و برای اهواز امروز جوابگو نیست.

1399/10/21
20:56:30
0.0 / 5
1126
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد