لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رییس قوه قضاییه:

دستگاه قضایی باید مانند پدری مهربان برای مردم عمل كند

دستگاه قضایی باید مانند پدری مهربان برای مردم عمل كند

به گزارش حقوق و قضا رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: دستگاه قضایی باید مانند پدری مهربان عمل کند، بگونه ای که اگر فردی به او ستم شده به دستگاه قضا بعنوان یک ملجا و پناهگاه نگاه کند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، آیت الله رئیسی، عصر امروز(18 دی) در دیدار با قضات و کارکنان دستگاه قضایی کرمانشاه، به سه اولویت مهمی که دستگاه قضایی استانها باید مورد تاکید قرار دهند اشاره نمود و اضافه کرد: یکی از این اولویت های مهم مساله اقتدار است و از موضع قانون باید مقتدرانه ظاهر شد، در این راستا نباید کسانی که با شرارت، سرقت، قاچاق مواد مخدر و ایجاد ناامنی، امنیت را بر مردم سخت و آنرا تهدید می کنند، در آرامش باشند.
وی تصریح کرد: از موضع قانون باید با اقتدار، به هنگام و بموقع ظاهر شد و اجازه نداد چنین افراد شروری میدان پیدا کنند.
رئیس قوه قضائیه با تاکید براینکه تمامی این اقدامات باید به شکلی با تدبیر همراه باشد که این همان اولویت دوم است، اعلام نمود: صدور حکم، اجرای آن و پیگیری حکم باید با تدبیر همراه باشد.
وی به سومین اولویت دستگاه قضایی در همه استان ها هم اشاره نمود و اظهار داشت: دستگاه قضایی باید مانند پدری مهربان عمل کند، به شکلی که اگر فردی به او ستم شده به دستگاه قضا بعنوان یک ملجا و پناهگاه نگاه کند و داد مظلوم از ظالم در آن گرفته شود.
رئیسی اضافه کرد: دادگستری باید برای مردم امید باشد و اعتماد مردم به دستگاه قضایی افزایش پیدا کند و احساس عدالت را در جامعه توسعه دهیم.
ایشان سپس خط قرمز دستگاه قضایی در کشور را عدم استناد و مستند حکم ندادن دانست و اظهار داشت: حکم هایی که صادر می شود باید مستند و با دلیل باشد و در این راستا شنیدن سخن اصحاب دعوا و دیدن مستندات آنها مهم می باشد.
رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش به گزارش عملکرد ۱۵ ماهه دادگستری کرمانشاه که توسط رئیس کل دادگستری استان عرضه شد، اشاره و اظهار نمود: آمارهایی که داده شد از ارتقای جایگاه بخش های مختلف دادگستری استان در کشور گرفته تا رسیدگی به پرونده های کثیرالشاکی اقدامی بسیار شایسته و خوشحال کننده است.
او همینطور از کوشش برای تثبیت شرایط و جایگاه نیروهای شاغل در شوراهای حل اختلاف خبرداد و اضافه کرد: همینطور رفع مشکل معیشتی همکاران قضایی همواره مورد توجه و تاکید ما است و همانطور که به تازگی گام هایی برای قضات برداشته ایم، برای سایر همکاران هم در تلاش هستیم.
رئیسی اعلام نمود: ادب، کار، مردم داری، رازی داری و سلامت در همکاران ما می تواند تضمین کننده عدالت در دستگاه قضایی باشد.
منبع:

1399/10/19
22:47:08
0.0 / ۵
1224
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد