حقوق و قضا
ستاد دیه كشور خبر داد

آزادی ۲۰۲ زندانی جرایم غیرعمد در چارچوب طرح نذر آزادی برای سردار آسمانی

آزادی ۲۰۲ زندانی جرایم غیرعمد در چارچوب طرح نذر آزادی برای سردار آسمانی

حقوق و قضا: ستاد دیه کشور از آزادی تعداد ۲۰۲ زندانی جرایم غیرعمد در قالب طرح «نذر آزادی برای سردار آسمانی» آگاهی داد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، در این طرح که با شعار «آزادی در سایه آزادگی» برگزار گردید به همت خیرین نوعدوست دوازده استان زمینه آزادی ۱۹۶ بدهکار مالی ناشی از جرایم غیرکلاهبرداری و ۶ محکوم به پرداخت دیات ناشی از حوادث کارگاهی یا تصادفات رانندگی از بند آزاد و به آغوش گرم خانواده های خود بازگشتند.

در این طرح خیرین استان کرمان با همیاری تعدادی از بسیجیان و همکاری رئیس کل دادگستری و دادستان استان با استخلاص ۶۳ محبوس نیازمند در رأس لیست آزادی قرار گرفته و در رتبه بعد مردم شریف استان خوزستان قرار دارند که در دو مرحله زمینه آزادی ۶۰ بدهکار مالی را با رقم بدهی بالغ بر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان فراهم نمودند.

نیکوکاران استان های یزد و فارس هم هر کدام با بهره مندی از ظرفیت های استانی با تسهیل شرایط آزادی موجبات رهایی ۱۳ محکوم غیرعمدی را فراهم نمودند تا در این پویش خداپسندانه از جهت تعداد آزادی رتبه سوم را به خود اختصاص دهند.

نهادهای فعال فرهنگی، بخصوص پایگاه های بسیج همه ساله از نهم تا نوزدهم دیماه در چارچوب بزرگداشت دهه بصیرت به تبلیغات میدانی و نصب تابلوهای خیابانی می پرداختند که سال جاری با شیوع کرونا و تقارن این ایام با اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی عمده برنامه ها معطوف به برگزاری پویش و طرح های مومنانه ای چون آزادی زندانیان غیربزهکار شد. چانچه مردم دیار کریمان روز گذشته (۱۴ دی ماه) در زادگاه سردار سپاه اسلام به یمن سالهای پرخیری که حاج قاسم عزتمندانه در میان ما زیست، با حضور بر مزار شهید زمینه آزادی ۶۳ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد و محکومان مالی استان کرمان را فراهم نمودند.

آزادی زندانیان غیرعمد از جانب نمایندگی های ستاد دیه در سرتاسر کشور معطوف به ایام خاصی از سال نیست. روز گذشته هرچند بر حسب رسالت این نهاد حمایتی، کم یا زیاد حدودا تمامی استان ها برنامه آزادی زندانی داشتند، اما در مورد استان هایی که با محوریت تکریم مقام شهید والامقام سردار سلیمانی مبادرت به برگزاری طرح های حبس زدا اقدام نمودند می توان به استان های ایلام، قزوین، اصفهان، اردبیل، مازندران، بوشهر و خراسان جنوبی اشاره داشت که افزون بر آزادی های صورت گرفته در کرمان، خوزستان، یزد و فارس، خیرین این مناطق با تکریم مقام شهید سلیمانی در مجموع مسببات آزادی ۸۱ زندانی واجد شرایط را فراهم نمودند.منبع:

1399/10/16
00:01:45
0.0 / 5
1402
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد