حقوق و قضا
معاون دادستان یاسوج خبر داد

دستگیری باند كلاهبرداری و پولشویی در كهگیلویه و بویراحمد

دستگیری باند كلاهبرداری و پولشویی در كهگیلویه و بویراحمد

به گزارش حقوق و قضا کهگیلویه و بویراحمد معاون فضای مجازی و رسانه دادستان عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری باند کلاهبرداری و پولشویی در یاسوج، مرکز استان اطلاع داد.


حمید نادریان با اظهار این که شناسایی گروه متهمین کلاهبرداری بانکی در فضای مجازی در استان در دستور کار دستگاه قضایی و پلیس قرار گرفت، اضافه کرد: طی رصد پلیس تخصصی فتای استان، گروه متهمین کلاهبرداری بانکی و پولشویی، فعال در مرکز استان، شناسایی و با صدور دستور قضایی و تلاش مامورین انتظامی، فرد اصلی سرشاخه گروه در مخفیگاه خود دستگیر شد.
معاون فضای مجازی و رسانه دادستان مرکز استان اشاره کرد: با دستگیری این فرد و بررسی محل اختفاء، تعداد ۱۱۸ فقره کارت بانکی به همراه اطلاعات بانکی متعلق به افراد مختلف و سایر اقلام مجرمانه در این مرحله از سردسته این گروه کشف گردید.
وی ادامه داد: متهم در بدو دستگیری به ارتکاب افعال مجرمانه منتهی به کلاهبرداری، اقرار و درباب برخی جزئیات اقدامات خود نیز مواردی را بیان داشته و برخی از همدستان خودرا نیز معرفی نموده است.
معاون فضای مجازی و رسانه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان بیان کرد: در امتداد سیاست این مرجع قضایی در خصوص اقدامات قاطع و مؤثر در برخورد با مجرمین، دادسرای مرکز استان با همکاری پرسنل خدوم و متخصص پلیس فتای استان، با صدور دستورات قضایی، در اقدامی ضربتی، ضمن رصد و شناسایی فنی، گروه مجرمین فعال کلاهبرداری و پولشویی را دستگیر و طی شب گذشته، متهم اصلی تحت نظر قرار گرفت و سپس با قرار تامین کیفری به زندان اعزام گردید.
نادریان ضمن تشکر از دادستان شهرستان لنده که با همکاری سریع و مؤثر ایشان نسبت به اجرای نیابت قضایی ارسالی، با سرعت عمل مامورین انتظامی آن شهرستان، اظهار داشت: متهم ردیف دوم نیز در مخفیگاه خود در حوزه قضایی شهرستان لنده دستگیر شد.
معاون فضای مجازی و رسانه دادستان مرکز استان با اشاره به اینکه از این متهم تعداد ۱۰ فقره کارت بانکی و سامانه های کامپیوتری گوناگون جهت افعال مجرمانه کشف شد، درباب سایر اعضای این باند اضافه کرد: سایر همدستان متهم اصلی در این گروه نیز شناسایی شده و با تحت رصد قراردادن محل اختفا، آنان نیز دستگیر و تعقیب قضایی قرار می گیرند.
نادریان درباره اعمال مجرمانه این گروه و نحوه کارهای غیر قانونی آنان اظهار داشت: این گروه متأسفانه با بهره گیری از طمع صاحبان کارت ها، با پرداخت مبالغی، کارت های آنان را با رمز بانکی، از آنها خریداری و سپس در کانال فضای مجازی باند کشوری خود، مشخصات این کارت ها را عرضه و مبالغ کلاهبرداری را از طرق مختلف، به این کارت ها منتقل و سپس مبادرت به انتقالات مکرر این وجوه در امتداد پولشویی می نمودند.
به گزارش حقوق و قضا به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کهگیلویه و بویر احمد، وی ضمن هشدار به همشهریان، جهت مراقبت در مواجهه با این افراد، با اشاره به این نکته که فروشندگان کارت بانکی به این متهمین، نیز اقدام مجرمانه مرتکب شده اند و تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت، اضافه کرد: شایسته است همشهریان محترم، با هوشیاری از گرفتار شدن در دام چنین افرادی خودداری و در صورت مشاهده و یا اطلاع از چنین اقداماتی سریعاً موضوع را به این مرجع قضایی یا مراجع انتظامی اطلاع دهند.1399/10/15
13:46:24
0.0 / 5
957
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد