حقوق و قضا
رییس سازمان بازرسی كل كشور تاكید كرد:

اجبار پاسخگویی مدیران حتی بعد از آخر مسئولیت

اجبار پاسخگویی مدیران حتی بعد از آخر مسئولیت

به گزارش حقوق و قضا رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: اخطار لازم به مدیران داده شده تا نسبت به عملکردشان چه در دوره مسئولیت و حتی بعد از آخر آن باید پاسخ دهند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین درویشیان بامداد پنجشنبه در دیدار با تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) ضمن اشاره به در پیش بودن سالروز شهادت سردار سلیمانی، وی را نماد مقاومت و قهرمان ملی دانست و اظهار داشت: ان شالله سربازان ولایت انتقام این جنایت ننگین را خواهند گرفت و خون پر برکت این شهید هم همچون حیات پر برکتش سبب ریشه کنی آمریکا و صهیونیسم از منطقه خواهد شد.
وی ضمن اشاره به اقدامات اخیر قوه قضائیه و این سازمان خاطرنشان کرد: یکی از صدمه ها و خسارت های جبران ناپذیر کشور ناشی از ترک وظایف مسئولین است و بر همین مبنا رسیدگی به ترک فعل ها جزو رویکردهای جدید ماست. به مسئولین اخطار دادیم نسبت به وظایفشان آن هم در دوره مسئولیت و حتی بعد از اتمام آن باید پاسخگو باشند.
حمایت از مدیران پاکدست و با کارنامه مثبت
رئیس سازمان بازرسی کل کشور ضمن اشاره به اقدامات اداره کل بازرسی استان قم در زمینه پشتیبانی از تولید و سرمایه گذاری اظهار داشت: قم به واسطه بارگاه متبرک حضرت فاطمه معصومه (س) و حرم خاندان (ع) باید در همه زمینه ها و بخصوص مسائل فرهنگی و اجرای عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر در کشور نمونه و الگو باشد.
وی با تکیه بر اهمیت از بین بردن بسترهای فساد اظهار داشت: در بحث مبارزه با فساد هیچ خط قرمز و مانعی برای قوه قضائیه وجود ندارد.
درویشیان درباره اقدامات این سازمان در زمینه نظارت بر اجرای سیاست های کلی جمعیت اظهار داشت: علاوه بر پیگیری هایی که از راه وزارت بهداشت و درمان در مورد غربالگری بانوان آبستن و پیشگیری از سقط جنین های غیر ضروری داشته ایم، رایزنی هایی با مجلس شورای اسلامی و کمیسیون های تخصصی داشته ایم و در همین راستا موادی در مورد سیاست های کلی جمعیت در کمیسیون به تصویب رسیده است.
پیگیری بی توجهی به سند عفاف و حجاب
وی در مورد سند عفاف و حجاب مصوب شورایعالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: بیشتر از ۱۰۰ مورد از تکالیف شورایعالی انقلاب فرهنگی در مورد سند عفاف و حجاب مغفول مانده و هیچ اقدامی در اینباره نشده که به همکاران تاکید کرده ایم این موارد را دنبال کنند.
عضو شورایعالی قضائی با اشاره به اینکه مردم قم از سختی دسترسی به آب شیرین و شرب رنج می برند، اظهار داشت: بازرسی کل استان قم پیگیری زیادی در زمینه رفع این مشکل داشته است. انشاالله ظرف چند ماه آینده تصفیه خانه قم تکمیل و آب آشامیدنی تأمین خواهد شد.


منبع:

1399/10/12
14:25:48
0.0 / 5
1378
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد