حقوق و قضا

با بهشت مفسدان اقتصادی ایران آشنا شوید بعلاوه تصاویر

با بهشت مفسدان اقتصادی ایران آشنا شوید بعلاوه تصاویر

به گزارش حقوق و قضا در ایام اخیر كه دادگاه پر سروصدای اكبر طبری - از مدیران سابق قوه قضاییه - در حال برگزاری است، مسائل گوناگونی از جانب نماینده ی دادستان مطرح شده كه توجه عموم را به این پرونده ی جنجالی جلب كرده است. همچون ی این موارد مبحث فرار متهمان و مفسدان اقتصادی به چزیره ای به نام «سنت كیتس» بود كه در آخرین جلسه ی دادگاه طبری عنوان شد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، قهرمانی نماینده دادستان در این نشست با اشاره به خروج چند تن از متهمان این پرونده از کشور، به مساله ی خروج از کشور و دریافت تابعیت مضاعف توسط مفسدان اشاره کرد؛ تاکتیکی که با اتکا به قوانین شهروندی کشور مقصد، حاشیه ای امن برای مفسدان و متهمان فراری بوجود می آورد.

اما این جزیره ای که نماینده ی دادستان به آن اشاره نمود و آنرا مقصد خیلی از مفسدان و متهمان فراری دانست، کجاست؟ جزیره ای زیبا در دریای کارائیب که شماری از «میراث جهانی یونسکو» و اقامتگاه های مجلل را در سواحل آفتابی خود جای داده؛ «فدراسیون سنت کیتس و نِویس» اینها و بیشتر از اینهاست.

«سنت کیتس» از اوایل قرن هفدهم (۱۶۲۳) مستعمره ی بریتانیا بود و نام این جزیره هم که تا چند سال پیش «سنت کریستوفر» بود، برگرفته از نام کریستف کلمب، «کاشف آمریکا» است. نهایتاً در سال ۱۹۸۳ بود که این جزیره و جزیره «نِویس» از استعمار بریتانیا رها و تبدیل به کشوری مستقل شدند.با این حال این کشور همچنان زیرمجموعه ای از «کشورهای مشترک المنافع» قلمداد می شود؛ یعنی مجموعه ای از ۵۳ کشور که غیر از دو مورد همگی قبلاً مستعمره ی بریتانیا بوده اند و به این اعتبار نظام حکمرانی این کشور هم پادشاهی است که ملکه ی انگلیس در رأس آن قرار دارد و زبان رسمی آن هم انگلیسی و واحد پولش «دلار کارائیب» است.مساحت کل این کشور تقریباً یک دهم مساحت شهرستان ورامین است و جمعیت حدود ۵۲ هزار نفری آن تقریباً برابر با جمعیت شهرستان دماوند در استان تهران است. از این تعداد ۴۶ هزار نفرشان در جزیره ی سنت کیتس اقامت دارند و پایتخت کشور هم شهری به نام «باستر» در همین جزیره است.

این کشور در محدوده ی آمریکای مرکزی قرار دارد که از ساحل غربی به دریای کارائیب و از ساحل شرقی به اقیانوس اطلس منتهی می شود و آنرا تبدیل به مکانی دنج با آب و هوایی استوایی می کند. اگر فرد ثروتمندی باشید که برای یافتن ذره ای آرامش حاضر است تا آن سوی اقیانوس اطلس برود، پیشنهاد ما جزیره ی زیبای سنت کیتس است! حداقل حسنش این است که احتمال دارد چند ایرانی پولدار آنجا پیدا کنید و کمتر احساس غربت کنید.
اقتصاد سنت کیتس و نویس بر پایه ی گردشگری و عرضه ی خدمات مالی بنا شده است

1399/03/29
22:17:41
5.0 / ۵
2175
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد