حقوق و قضا
معاون قضایی قوه قضائیه تاكید كرد

لزوم استفاده حداكثری از ظرفیت شوراهای حل اختلاف

لزوم استفاده حداكثری از ظرفیت شوراهای حل اختلاف

به گزارش حقوق و قضا معاون قضائی قوه قضائیه اظهار داشت: شوراهای حل اختلاف ظرفیت بسیار بزرگی هستند اما آنطور كه باید و شاید از آنها استفاده نشده است.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین حکمت علی مظفری معاون قضائی قوه قضائیه و رئیس اسبق مرکز توسعه شوراهای حل اختلاف بامداد امروز در نشست سالگرد بنیان گذاری شوراها اظهار داشت: بنده بیش از ۱۰ سال مسئولیت استانی در شوراها را داشتم و باید اظهار داشت که شوراها ظرفیت بسیار بزرگی هستند اما آنطور که باید و شاید از آنها استفاده نشده است.
وی اضافه کرد: این ظرفیت سنجی سال قبل تا حدی انجام شد و بررسی نشان داد که در بعضی استانها از ۱۰ درصد ظرفیت شوراها استفاده شده بود. ما این آمار را در اختیار رؤسای کل قرار دادیم و درخواست افزایش استفاده از ظرفیت این مرکز را داشتیم.
معاون قضائی قوه قضائیه اشاره کرد: شوراهای حل اختلاف سبقه الهی دارند و بازوی کمکی قوه قضائیه هستند. در سالهای گذشته بیش از ۵۰۰ الی ۶۰۰ مورد از قتل هایی که رخ داده بود می توانست خون دیگری را بریزد اما ورود شوراهای حل اختلاف از این امر جلوگیری کرد.
حجت الاسلام مظفری اظهار داشت: یکی از رسالت های مهم شوراهای حل اختلاف، توسعه فرهنگ گذشت و ایثار است اما این فرهنگ مورد غفلت قرار گرفته است که باید احیا شود.
وی عنوان کرد: از زمان تأسیس شوراها هیچ گاه از لحاظ بودجه ای حق شوراها ادا نشده بود اما خوشبختانه سال قبل بودجه شوراها به سطح مطلوبی رسید و لایحه شوراهای حل اختلاف نیز پیگیری شده و امیدواریم وضعیت کارکنان شوراها به نتیجه برسد.
حجت الاسلام مظفری افزود: شوراها ماندنی هستند و هر روز بر لزوم تقویت شوراها تاکید می شود اما یکی از ملزومات این امر، تسلط اعضای شوراها بر فنون و دانش روز یعنی استفاده از فرهنگ صلح و سازش است.


منبع:

1399/08/19
23:10:13
5.0 / 5
1493
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد