لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
در سفر ریاست قوه قضاییه به فارس تصویب شد؛

اختصاص ۹۷۰ میلیارد ریال اعتبار به حوزه قضایی فارس

اختصاص ۹۷۰ میلیارد ریال اعتبار به حوزه قضایی فارس

به گزارش حقوق و قضا در جریان سفر یك روزه رئیس قوه قضاییه به فارس با اختصاص ۹۷۰ میلیارد ریال اعتبار به حوزه قضایی این استان موافقت شد.


آیت الله رئیسی شامگاه پنج شنبه ۲۲ خرداد در آیین پایانی سفر یک روزه خود به کلانشهر شیراز در جمع خبرنگاران، بیان نمود: از آنجائیکه فارس گسترده ترین حوزه قضایی کشور را به خود اختصاص داده، مقرر شد ۹۷۰ میلیارد ریال از منابع قوه قضاییه، منابع استانی و سازمان ها برای نیازهای ضروری بخصوص پزشکی قانونی، زندان ها و برخی ساختمان های دادگستری و تجهیزات واحدهای قضایی اختصاص داده شود.
او ابراز امیدواری کرد که با پیگیری های دادگستری فارس و استانداری این استان، تا آخر سال جاری شاهد مرتفع شدن نیازهای ضروری استان فارس باشیم.
رئیس قوه قضاییه افزود: هیئت ۴۰ نفره ای ۴ ماه قبل به فارس اعزام و مشکلات قضایی و اداری این استان را مورد بررسی قرار دادند.
آیت الله رئیسی اضافه کرد: به علت مساله کرونا توفیق حاصل نشد که بررسی های این هیئت از نزدیک به یک تصمیم جدی بینجامد اما در این سفر زمینه ای بوجود آمد تا موارد مورد بررسی قرار گیرند.
او تصریح کرد: نتیجه بررسی های میدانی و آنچه که در جلسات امروز در مسافرت به شیراز عنوان شد، در جلسه شورایعالی قوه قضاییه و مسؤلان قضایی استان فارس به اشتراک نظر گذاشته شد.
رئیس قوه قضاییه همینطور با اشاره به اینکه آمار پرونده های موجود استان فارس نشان از رسیدگی بهنگام دارد، تصریح کرد: بازرسی ها و گزارشات حاکی از این است که به روز بودن وضعیت رسیدگی به پرونده ها در فارس وجود دارد و باید حفظ شود.
آیت الله رئیسی با اشاره به نکاتی که توسط مدیران این استان در شورای اداری عنوان شد، اظهار داشت: ضروریست در سال جهش تولید کارخانجات و واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل تعیین تکلیف و به چرخه تولید باز گردند.
او خواهان مقابله جدی با زمین خواری و تغییر کاربری ها در فارس شد و اظهار داشت: این مهم نیازمند همراهی سازمان های مسئول است.
رئیس قوه قضاییه به برگزاری نشست با سران جامعه عشایر بعنوان یکی از برنامه های سفر خود اشاره نمود و اظهار داشت: به برکت انقلاب نسبت به جامعه عشایر توجه شده اما احتیاج به حمایت و توجه ویژه تری است.
آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر شد مسائل مربوط به جامعه عشایر در یک کارگروه خاص دنبال شود.1399/03/23
15:05:40
5.0 / ۵
2506
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد