حقوق و قضا
دادستان یاسوج هشدار داد

تعقیب قضایی كرونایی هایی كه در قرنطینه نمی مانند

تعقیب قضایی كرونایی هایی كه در قرنطینه نمی مانند

كهگیلویه و بویراحمد دادستان عمومی و انقلاب یاسوج، مركز استان كهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: كرونایی های كه در قرنطینه نمی مانند به جرم تهدید مقابل بهداشت عمومی اساسا قابل پیگرد و تحت تعقیب قضایی قرار می گیرند.


سید علی ملک حسینی روز دوشنبه ۲۸ مهرماه در نسشت ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونای استان اضافه کرد: قرار نیست که جور ۱۰ درصد جامعه که پروتکل های بهداشتی را برای پیش گیری از کروناویروس رعایت نمی کنند را ۹۰ درصد جامعه بکشند.
وی اظهارکرد: اساسا کسانی که کرونایی قطعی هستند و باید در قرنطینه مراقبت و محافظت کنند در صورتیکه در جامعه و اماکن عمومی رفت و آمد داشته باشند و خطری را برای افراد و آحاد جامعه ایجاد کنند به جرم تهدید مقابل بهداشت عمومی اساسا قابل پیگرد و تعقیب قضایی می شوند.
دادستان عمومی و انقلاب یاسوج اشاره کرد: افراد و صنوفی و مرتکز هستند با وجود بازرسی های گوناگون نظارتی توسط تعزیرات، سازمان صمت و حوزه بهداشت و درمان، دادن تذکر و پلمب همچنان بی توجهی می کنند این افراد را دستگاههای متولی به مراجع قضایی گزارش دهند تا علاوه بر بزه تهدید مقابل بهداشت عمومی می توانیم از مجازات های تکمیلی استفاده نمائیم.
ملک حسینی اشاره کرد: یکی از مجازات های تکمیلی ارائه خدمات رایگان است که این افراد متخلف را می توانیم حکم به ارائه خدمات رایگان در بخش های کرونایی بیمارستان ها دهیم.
وی افزود: از ابتدا شیوع کروناویروس تا حالا تعداد قابل توجهی از کارکنان مراجع قضایی استان به این بیماری ویروسی مبتلا شدند.
به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، دادستان عمومی و انقلاب یاسوج بیان کرد: مراجعه به دادگستری ها در سطح استان زیاد است که هم همکاران ما و هم خود مردم در معرض خطر هستند البته در این خصوص برنامه ای داریم که ارباب رجوع ها با نوبت قبلی به مراجع قضایی استان مراجعه کنند.
انتهای یپام


1399/07/29
00:35:13
5.0 / 5
1432
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد