حقوق و قضا
واكنش سازمان بازرسی به اظهارات ربیعی؛

شمسایی: نظارت و بازرسی هیچ خط قرمزی ندارد

شمسایی: نظارت و بازرسی هیچ خط قرمزی ندارد

به گزارش حقوق و قضا دبیر كمیته اطلاع رسانی سازمان بازرسی كل كشور نسبت به اظهارات اخیر سخنگوی دولت واكنش نشان داد و نوشت: بارها در مصاحبه های مسئولان قضایی قید شده كه نظارت و بازرسی هیچ خط قرمزی ندارد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، ایمان شمسایی مشاور رئیس و دبیر کمیته اطلاع رسانی سازمان بازرسی کل کشور در صفحه شخصی خود، نوشت: سخنگوی دولت در واکنش به اعلام خبر معرفی تعداد مدیران متخلف به هیئت تخلفات نهاد ریاست جمهوری توسط سازمان بازرسی کل کشور گفته که باید در شیوه اطلاع رسانی تجدید نظر شود چونکه این افراد فقط طبق قانون به این هیئت عرضه شدند و ممکنست تبرئه شوند. دراین زمینه چند نکته قابل ذکر است:
اول اینکه در بیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما، فقط معرفی تعداد افراد و پرونده ها، آن هم بدونِ ذکر نام قید شده و نه تایید فساد آنها. مردم هم شاهد این گفتگو بودند و تفاوت معرفی با اثبات فساد را می دانند. بگذارید شفافیت صورت گیرد و مسئولان به نظارت و رسیدگی برای کوتاهی، تخلف و یا کم کاری حساس باشند.
دوم اینکه مدیران متخلف تنها مربوط به دستگاه های دولتی نیستند و بارها در مصاحبه های مسئولان قضایی قید شده که نظارت و بازرسی هیچ خط قرمزی ندارد و دادگاهِ برخی از مسئولان قوه را هم لابُد اخیراً دیده اید.
مشاور رئیس و دبیر کمیته اطلاع رسانی سازمان بازرسی کل کشور در آخر مطلب خود آورده است: کاش آنقدر که به واژه های معرفی، تخلف، فساد و… در آن گفتگو دقت کردید، به آمار خیره کننده از کشفِ فساد، ارتشاء، اختلاس، زمین خواری، ترک فعل و... که به آنها نیز اشاره شد هم دقت می فرمودید.


منبع:

1399/07/23
13:34:45
5.0 / 5
1665
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد