حقوق و قضا
رئیس كل دادگستری استان گلستان مطرح كرد

برخورد جدی با مدعیان وكالت تضمینی

برخورد جدی با مدعیان وكالت تضمینی

گلستان رئیس كل دادگستری استان گلستان اظهار داشت: وكالت و كارشناسی با عنوان تضمینی، حیثیت دستگاه قضایی را خدشه دار می كند.هادی هاشمیان در نشست فصلی با روسای دادگستری ها و دادستان های سراسر استان گلستان از آنان خواست که وکلا و کارشناسانی را که مدعی اند می توانند رای پرونده را حتی به ناحق برای طرفین بگیرند، شناسایی و برخورد کنند.

وی در ادامه این نشست، بر رفتار مناسب با مردم هم تاکید کرد و اظهار داشت: رفتار قضات و کارکنان با مراجعان باید بر اساس کرامت انسانی باشد.

رئیس کل دادگستری گلستان بر برخورد با فساد هم تاکید کرد و اضافه کرد: در مبارزه با فساد بخصوص در مورد زمین خواری علاوه بر برخورد با متخلفان باید بر راه های جلوگیری از بروز آن هم تمرکز شود.

هاشمیان از دادستان ها خواست، برای پیشگیری از زمین خواری با دستگاه های اجرایی برای سنددار کردن اراضی دولتی و انفال اتمام حجت کنند.

وی با تاکید بر این که اجرای طرح کاداستر برای نجات انفال حیاتی می باشد، خاطرنشان کرد: دادستان ها برای مدیرانی که بعد از مهلت قانونی، برای دریافت سند کاداستری کاری انجام ندهند، اعلام جرم کنند.

حمایت از تولیدکنندگان یکی دیگر از سرخط های سخنان رئیس کل دادگستری استان در جلسه امروز بود.

هاشمیان اظهار داشت: وظیفه ما پشتیبانی از کسانی است که سرمایه خویش را به جای دلالی و اختلال در بازار ارز و طلا وارد بخش تولید کرده اند.

رئیس کل دادگستری گلستان تصریح کرد: سال جاری 2 هزار و 886 رای جایگزین حبس در محاکم استان صادر شد که حدود 28 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است و صدور این احکام یکی از علل کاهش 7 و نیم درصدی ورودی زندان های استان است.

به گزارش حقوق و قضا به نقل از دادگستری گلستان، فعال کردن دادرسی الکترونیک، استفاده از مشارکت های مردمی برای سازش پرونده ها، کاهش پرونده های معوق و ساماندهی پرونده های اجرای احکام از دیگر محورهای جلسه امروز بود.
1399/07/22
13:13:28
5.0 / ۵
1663
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد