حقوق و قضا
در نشست با فعالان اقتصادی خراسان جنوبی در بیرجند

رییسی: در ستاد تنظیم بازار باید سخن تولید كننده شنیده شود

رییسی: در ستاد تنظیم بازار باید سخن تولید كننده شنیده شود

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینكه ایران بسیار می تواند در حوزه تجارت بین الملل نقش موثری ایفا كند، اظهار نمود: می توانیم در تولید و تجارت سهم بالایی داشته باشیم.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، عصر پنج شنبه ۱۷ مهرماه در نشست با فعالان اقتصادی خراسان جنوبی در بیرجند با اشاره به بازدیدهای امروزش از مرز در خراسان جنوبی، اظهار نمود: این بازدیدها باید توسط رئیس دادگستری استان ادامه داشته باشد.
وی افزود: لازم است تاجایی که در استان امکان پذیر است، گره ها گشوده شده و گشایشی در کار فعالان اقتصادی حاصل شود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات علیرغم تلاشهای استاندار و سایر مسؤلان استانی در حوزه استان نیست، اضافه کرد: مقام معظم رهبری بارها بر استفاده از کالای داخلی و پیشگیری از واردات کالاهایی که در داخل تولید می شوند تاکید داشته اند که این امر باید در خراسان جنوبی هم پیگیری شود.

رئیسی با تاکید بر پیشگیری از واردات بی رویه که باید در استان و کشور پیگیری شود، خاطرنشان کرد: لازم است حمایت های لازم از تولیدکننده صورت گرفته و در کنار آن مصرف کننده هم با نرخ عدالتی کالا را خریداری کند.

وی ادامه داد: در ستاد تنظیم بازار باید سخن تولید کننده شنیده شود. بین تولید کننده و مصرف کننده تعادل ایجاد شود، در قیمت گذاری ها سخن تولید کننده شنیده شود و در کف بازار صنعت و بازار مصرف ارتباط برقرار شود تا نرخ های متعال گذاشته شود.

رئیسی افزود: معتقدم که خراسان جنوبی استان مستعدی بوده و استان کار و تلاش است که باید محرومیت از چهره استان برداشته شود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه لازم است صنایع تبدیلی و بسته بندی در کنار دامداری در این استان شکل بگیرد، بیان نمود: در هر استانی وقتی کالایی داریم اگر صنایع بسته بندی و تبدیلی در کنار آن وجود داشته باشد، ارزش افزوده ایجاد خواهد شد که ایجاد این صنایع باید در دستور کار استان قرار گیرد.

رئیسی با تاکید بر اینکه باید صنایع تبدیلی در کنار صنایع استان ایجاد شود، افزود: این کشور ثروت های زیادی دارد که باید آنها را بشناسیم و از آن بهره برداری نماییم.

وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی استان مستعدی است، خاطرنشان کرد: درست است فقر در این استان دیده می شود، اما می توان با اقداماتی توسط سرمایه گذاران و کارگزاران، مشکلات را به حداقل ممکن رساند.

وی با تاکید بر توجه به تجارت، اضافه کرد: امروز در نقاط مرزی خراسان جنوبی ارتباطات برقرار شده، اما باید بدانیم در تجارت بین الملل سهم ایران اسلامی در مقایسه با کشورهای دیگر چقدر است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه ایران بسیار می تواند در حوزه تجارت بین الملل نقش موثری ایفا کند، اظهار نمود: می توانیم در تولید و تجارت سهم بالایی داشته باشیم.

رئیسی با اشاره به اینکه امروز جهش تولید مأموریت تمام دستگاه هاست، خاطرنشان کرد: هر شعاری در سال مبتنی بر نیاز جدی در کشور مطرح می شود و مقام معظم رهبری با شناخت کامل نسبت به دشمنان و فشار آوردن آنان شعار هر سال را مشخص می کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم همواره همپای نظام و مسؤلان هستند، افزود: باید با این نگاه عمیق که تمام مشکلات قابل حل است، فعالیت کنیم؛ مقام معظم رهبری می فرمایند هیچ مشکلی در این کشور نیست که قابل حل نباشد.

رئیس قوه قضائیه بیان نمود: نتیجه نشست ها با کارآفرینان ما را به این یقین می رساند که تمام مشکلات کارآفرینان قابل حل است؛ تنها تصمیم گیری های قاطعانه و دقیق و عزم استانی را می طلبد.

رئیسی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان باید با اراده قوی کار را دنبال کرده و نباید مشکلات آنان را گرفتار تعلل کند، اضافه کرد: در این صورت یقینا این گره ها به برکت رهنمودهای رهبری، پیگیری مسؤلان و برکت خون شهدا گشوده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه به صورت مصمم به دنبال پیگیری و حل مشکلاتی هستیم که در حوزه ما وجود دارد، افزود: تولیدکنندگان سربازان در میدان جنگ اقتصادی دشمن هستند، در این عرصه هم باید آرایش جنگی بگیریم.

رئیسی افزود: نکات خوب و کارشناسی شده ای در این نشست عنوان شد؛ استاندار این استان مسائل استان را به خوبی شناخته و با اولویت بندی در صدد حل مشکل برآمده است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه شناخت درست و دنبال کردن اولویت ها بسیار مهم می باشد، اضافه کرد: همت و حمایت دادگستری استان نسبت به تولید در این استان باید ادامه یابد.

رئیسی با اشاره به اینکه اگر در کشور مساله مسکن سازی را در زمان خود حل شود این مساله بر روی مسائلی چون اشتغال و بیکاری هم اثرگذار بود، تصریح کرد: باید کارآفرین را حمایت و موانع قانونی تولید را رفع کرد چونکه اگر کارآفرین احساس کند تمام دستگاه ها از او حمایت می کنند، اعتماد در او ایجاد خواهد شد.
1399/07/19
10:58:56
5.0 / 5
1532
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد