حقوق و قضا

بیانیه مرجع ملی كنوانسیون حقوق كودك به مناسبت هفته ملی كودك

بیانیه مرجع ملی كنوانسیون حقوق كودك به مناسبت هفته ملی كودك

مرجع ملی كنوانسیون حقوق كودك به مناسبت هفته ملی كودك اطلاعیه ای صادر كرد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا متن این بیانیه به شرح زیر است:
کودکان و نوجوانان بعنوان بخش قابل توجهی از جمعیت ایران اسلامی به لحاظ خصوصیت ها و خصوصیات روحی و جسمی علاوه بر حمایت های عمومی مورد توجه ویژه هستند. در حقیقت آینده هر ملت بستگی به چگونگی رشد و تعالی کودکان و نوجوانان دارد. اینکه گفته می شود کودکان امروز مدیران فردای کشورند سخنی حکمت آمیز است و بر همین مبنا هر میزان هزینه برای سلامت، رفاه، آموزش، تأمین اجتماعی و تربیت این بخش از جمعیت صورت گیرد در واقع نوعی سرمایه گذاری دراز مدت تلقی می شود.
فرارسیدن هفته ملی کودک، فرصتی است برای یادآوری جایگاه حقوق کودکان و نوجوانان؛ این پیام آوران کوچک آشتی، مهربانی و راستی و فرصتی است تا یکبار دیگر به یاد بیاوریم در کنار ما انسان های معصوم و کوچکی زندگی می کنند که آینده آنها در گرو تصمیم گیری های امروز ماست که وظیفه داریم همواره در جهت ارتقاء حقوق آنها تلاش نماییم.
مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک امیدوار است در پرتو توجه به حقوق و مصلحت عالیه کودکان، با ایجاد فضایی با نشاط، برجسته سازی اهمیت دوران کودکی، تبیین خواسته های کودکان و افزایش سطح آگاهی جامعه نسبت به حقوق آنان، زمینه ای برای تجربه آینده ای روشن تر در جهت حمایت همه جانبه از حقوق کودکان فراهم آید.
منبع:

1399/07/16
14:11:53
5.0 / 5
1745
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد