لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
معاون حفاظت محیط زیست استان خبر داد:

معرفی ۹ مسئول لرستانی به دستگاه قضا

معرفی ۹ مسئول لرستانی به دستگاه قضا

حقوق و قضا: لرستان معاون پایش اداره كل حفاظت محیط زیست لرستان از معرفی 9 مسئول لرستانی به دستگاه قضا آگاهی داد.


دکتر الهام برنا در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: سازمان محیط زیست لرستان هر سه ماه یکبار واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی استان را مورد پایش و نظارت قرار می دهد.
وی با اعلان اینکه پایش به صورت خوداظهاری با بهره گیری از توان آزمایشگاه معتمد تحت نظارت محیط زیست استان انجام می شود، بیان کرد: البته محیط زیست لرستان بر نمونه برداری و آزمایشگاه معتمد نیز پایش و نظارت لازم را دارد.
معاون پایش اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان اشاره کرد: آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان توانایی پایش واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی که مستعد آلایندگی هستند را دارد.
برنا با اشاره به اینکه فاضلاب و دستگاه بی خطرسازی بیمارستان ها، تلمبه خانه های نفت و شرکت خطوط نفت، موتورخانه مجتمع های بزرگ دولتی و... پایش می شوند، بیان کرد: بعد از انجام پایش نتیجه آن با استانداردهای زیست محیطی تطبیق داده می شود.
وی افزود: خروجی پایش واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی چنانچه بیش از اندازه استاندارد باشد اخطار زیست محیطی برای رفع آلودگی ها صادر می شود.
این مسئول تصریح کرد: معمولا مهلت اخطارها بین دو تا ۲۰ روز است که بستگی به صنعت و نوع آلایندگی دارد و ظرف این مدت باید رفع آلودگی صورت گیرد.
این معاون اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان با اعلان اینکه واحدهای صنعتی استان تمکین خوبی به قوانین محیط زیست دارند، اشاره کرد: بیش از ۸۵ درصد واحدهای صنعتی لرستان تصفیه خانه فاضلاب دارند.
برنا با اشاره به اینکه در شش ماه اول امسال ۸۰۰ واحد صنعتی، تولیدی و خدماتی لرستان حداقل دوبار مورد پایش قرار گرفتند، اظهار نمود: هفت شهردار در لرستان به خاطر سوء مدیریت در حوزه مدیریت پسماند شهری و روسای آبفای دو شهرستان به سبب عدم پیگیری و تکمیل تصفیه خانه به مراجع قضایی عرضه شدند.
وی عنوان کرد: روسای آبفای دو شهرستان استان باوجود اینکه مهلت گرفتند تا این موارد را به انجام برسانند اما با گذشت چندین سال کمبود اعتبارات بودجه ای را بهانه ای برای عدم اجرا قرار دادند در حالی که یک مسئول باید برای گرفتن اعتبار پیگیری های لازم را از وزارت متبوع داشته باشد.

منبع:

1399/07/07
23:44:30
5.0 / ۵
1605
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد