حقوق و قضا
وكیل مدافع روح الله زم:

رای نهایی هنوز ابلاغ نشده است

رای نهایی هنوز ابلاغ نشده است

وكیل مدافع روح الله زم -مدیركانال تلگرامی آمدنیوز- اظهار داشت: هنوز رای نهایی پرونده موكلم ابلاغ نشده است.دبیر دریابیگی در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت پرونده موکلش اظهار داشت: هنوز رأی نهایی موکلم به من ابلاغ نشده است.

دریا بیگی با اشاره به سخنان رئیس دیوان عالی کشور در خصوص به انتها رسیدن بررسی پرونده زم در دیوان عالی کشور اظهار داشت: شنبه برای پیگیری موضوع به دادگاه می روم و احتمالاً رأی پرونده هفته آینده به من ابلاغ شود.

دریابیگی وکیل مدافع روح الله زم -مدیرکانال تلگرامی آمدنیوز- ۱۸ تیرماه سال جاری از اعتراض به حکم اعدام موکلش آگاهی داد و گفته بود که پس از ابلاغ حکم پرونده موکلم، نسبت به رأی دادگاه اعتراض و درخواست فرجام خواهی دادم و قرار شده پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شود.

غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری ۱۰ تیرماه سال جاری در پاسخ به سوال ایسنا درباره اینکه آیا رای پرونده روح الله زم صادر شده یا خیر؟ اظهار داشت: بله. حکم صادر گردیده است و از آنجائیکه رسیدگی به پایان رسیده است، حکم در خصوص محکومیت زم صادر گردیده است و گرچه ما در روزهای غیرقطعی جزئیات آنرا نمی گوییم ولی پرونده ای بود که در امتداد ماده ۳۵۵ آیین دادرسی کیفری اجازه انتشار جریان دادگاه ستاندن شده بود می توانیم جزئیات آنرا بگوییم.

وی اضافه کرد: موارد اتهامی را روح الله زم داشت و دادگاه ۱۳ مورد از عناوین ریز توام را از مصادیق افساد فی الارض دانسته است و حکم اعدام صادر کرده است و در مورد چند مورد اتهامی که افساد فی الارض نبود به مجازات حبس محکوم شده که این حکم غیرقطعی و قابل فرجام خواهی است و چنانچه از ناحیه ایشان فرجام خواهی شود پرونده به دیوان عالی ارسال می شود.

شش جلسه جلسه رسیدگی به اتهامات روح الله زم از ۲۱ بهمن سال ۹۸ تا ۲۰ خرداد سال جاری در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی انجام شد.
1399/06/27
22:51:45
5.0 / 5
1645
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد