حقوق و قضا
رئیس سازمان بازرسی كل كشور اعلام كرد:

وصول ۳۵۰۰ میلیارد تومان از مالیات معوقه

وصول ۳۵۰۰ میلیارد تومان از مالیات معوقه

به گزارش حقوق و قضا رئیس سازمان بازرسی كل كشور از كمك این سازمان و وصول ۳۵۰۰ میلیارد تومان از مالیات معوق برخی از شركت ها اطلاع داد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا و به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین درویشیان در جلسه شورایعالی قوه قضاییه با اشاره به پیگیری های این سازمان برای کمک به دولت در وصول مالیات معوق، از وصول ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مالیات برخی از شرکت ها در ۵ ماه ابتدایی سالجاری و واریز آن به حساب سازمان امور مالیاتی کشور اطلاع داد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور همینطور با اشاره به اقدامات نظارتی و پیشگیرانه این سازمان در یکی از شهرداری های استان تهران، از ورود سازمان بازرسی به یکی از قراردادهای این شهرداری اطلاع داد که با تجدید کارشناسی باعث دریافت ۲۴۰ میلیارد تومان سهم شهرداری در قرارداد مذکور شده است.
بنا بر این گزارش، در جهت نظارت بر معاملات و بازرسی جاری از شهرداری ها، هیأت بازرسی کننده به بررسی تنظیم تقسیم نامه و واگذاری قدرالسهم یکی از شهرداری استان تهران (حدود ۴۵ درصد از کل یک پروژه مشارکتی تجاری اداری) که برای تأمین مالی و پرداخت بدهی های شهرداری انجام می شد، پرداخت.
هیأت بازرسی در این پرونده با گزارش هیأت کارشناسی سه نفره در مورد ارزیابی پروژه مذکور روبه رو شد و با بررسی های کارشناسی مشخص شد، همین هیأت ۱۱ روز قبل گزارش دیگری عرضه کرده بود که گزارش ارزیابی ثانویه نسبت به گزارش اولیه، علیرغم افزایش متراژ سطح و سطوح، به میزان بیشتر از ۲ هزار میلیارد ریال کاهش قیمت داشته و گزارش ارزیابی ابتدایی هم در دبیرخانه شهرداری مذکور ثبت و ضبط نشده است.
بر همین مبنا و با پیگیری های انجام شده، مبحث به هیأت کارشناسی بالاتر ارجاع شد و گزارش هیأت کارشناسی ۵ نفره حاکی از وجود سوءجریان در نحوه کارشناسی به میزان بیشتر از ۵ هزار و ۳۳۰ میلیارد ریالی در ارزیابی پروژه مذکور بوده که با ورود بموقع سازمان بازرسی کل کشور و ارسال گزارش هشداری، از تضییع حقوق شهرداری در فروش قدرالسهم خود در حدود ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال جلوگیری شد.1399/06/18
10:15:27
5.0 / 5
1784
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد