لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

تاكید دستگاه قضایی خوزستان بر پیگیری جدی مشكلات كوی مدرس اهواز

تاكید دستگاه قضایی خوزستان بر پیگیری جدی مشكلات كوی مدرس اهواز

به گزارش حقوق و قضا رئیس كل دادگستری خوزستان اظهار داشت: دستگاه قضایی استان با جدیت پیگیر حل مشكلات و سندار كردن منازل كوی مدرس (خروسی) اهواز است و مردم این منطقه هیچ نگرانی از تخلیه و اقدام قضایی نداشته باشند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی رئیس کل دادگستری استان خوزستان در جلسه بررسی مسائل و مشکلات کوی مدرس (خروسی) اهواز که با حضور حجت الاسلام بهمنش معاون قضایی، غیاثوند مدیر حفاظت و اطلاعات دادگستری استان و بعضی از مسئولین استانی و شهرستان اهواز برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، بر حل مسائل و مشکلات و پیگیری سند دار کردن منازل کوی مدرس که مالکیت آنها محرز شده تصریح کرد و اظهار داشت: با عنایت به این که بخش کوچکی از این منطقه در مالکیت سازمان جمع آوری اموال تملیکی می باشد این سازمان از راه مزایده مبادرت به فروش اراضی خود در این منطقه کرد و سبب نگرانی مردم کوی مدرس اهواز گردید که دستگاه قضایی استان اعلام می دارد که این مزایده هیچ گونه مخاطره ی برای مالکیت آنان نخواهد داشت.
وی ادامه داد: مالک زمین ها پس از برگزاری مزایده گفته که من نسبت به اراضی مردم این منطقه که در آن ساکن هستند هیچ ادعای ندارم، ولی مردم نسبت به این مورد هنوز نگرانی دارند و باید سازمان بازرسی جهت بررسی این مزایده در اسرع وقت ورود کند و اگر در این مزایده مشکلاتی وجود داشت، دستگاه قضایی بدون هیچ مسامحه ای با مقصرین برخورد جدی و قاطعی می کند.
حجت الاسلام و المسلمین مرادی در ادامه تصریح کرد: عده ای معدودی فرصت طلب و زمین خوار که ساکن این منطقه نیستند، در این زمان اخیر با سو استفاده از مردم عزیز با فروش بخشی از زمین ها به دنبال تصرف اراضی ملی هستند که در این خصوص دستوراتی به دادستان مرکز استان نسبت به شناسایی این افراد داده شد و مردم هیچ نگرانی از تخلیه و اقدام قضایی نسبت به این مورد نداشته باشند.
وی با اشاره به اینکه اغلب منازل این منطقه فاقد سند می باشند اضافه کرد: دستگاه قضایی استان با بررسی دقیق این مورد و تشکیل کارگروه ویژه بررسی مشکلات کوی مدرس، به دنبال سند دار کردن منازل و اراضی این منطقه و مناطق دیگر کلانشهر اهواز که مالکیت مالکان محرز و مورد تائید قرار گرفته، می باشد.
رئیس دستگاه قضایی استان بر لزوم پرهیز مسئولین از هرگونه حاشیه سازی تصریح کرد و اظهار داشت: یک عده زمین خوار و فرصت طلب خارج یا در محدوده شهری با سپر قرار دادن و سو استفاده از مردم عزیز و ولایت مدار مبادرت به ساخت و ساز غیر قانونی میکنند مردم نسبت به این افراد حساس و حتما در این حوزه با دستگاه قضایی همکاری مطلوبی داشته باشند.
حجت الاسلام و المسلمین مرادی در ادامه از مسئولین شهری خواست که هیچ گونه تبعیضی در خدمات دهی بین مناطق مرفه و کم برخوردار نداشته باشند و بر توسعه و خدمات دهی مضاعف همچون کوی مدرس و مناطق کم برخوردار تصریح کرد.
گفتنی است در این نشست مصوب گردید که کارگروهی متشکل از نمایندگان مردم، اداره راه و شهرسازی، استانداری، سازمان ثبت و اسناد، دادگستری و شهرداری کلانشهر اهواز جهت بررسی بیشتر مسائل و مشکلات و همینطور پیگیری سند دار کردن منازل کوی مدرس (خروسی) اهواز تشکیل گردد.
منبع:

1399/06/10
10:49:51
5.0 / ۵
1857
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد