لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
معاون كمیته امداد امام (ره) خبر داد

کوشش برای حل مشکل ضمانت تسهیلات بانکی مددجویان تا انتهای سال

کوشش برای حل مشکل ضمانت تسهیلات بانکی مددجویان تا انتهای سال

حقوق و قضا: خوزستان معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) از پرداخت حدود 175 هزار فقره تسهیلات به مددجویان این نهاد و بصورت متوسط به هر نفر حدود 110 میلیون تومان در سال 1402 آگاهی داد.مرتضی فیروزآبادی در حاشیه برگزاری جشن خودکفایی و توانمندسازی ۱۰ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) خوزستان که امروز (۲۷ دی ماه) در اهواز برگزار گردید، اظهار داشت: امسال باید حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال زایی پرداخت نماییم. تا حالا ۱۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از این رقم معادل حدود ۵۰ درصد پرداخت شده است که نسبت به سال قبل یک مقدار عقب هستیم. سال قبل در چنین بازه زمانی ۷۰ درصد تسهیلات را پرداخت کرده بودیم.

او با اشاره به پرداخت تسهیلات در دو مرحله، بیان کرد: طبق این تسهیلات تا حالا ۱۵۵ هزار شغل به وجود آمده و ۲۰ هزار شغل نیز درحال درنوردیدن پروسه است.

فیروزآبادی اظهار داشت: امسال بانکها تغییرات زیادی داشتند و شرایط متفاوت شد. حالا در پرداخت های تسهیلات کمی عقب هستیم. اولویت فعلی ما این است که با کمک بانکها این عدد را تا انتهای سال پوشش دهیم.

وی اضافه کرد: حالا حدود ۹۱ هزار پرونده معادل ۱۱ هزار میلیارد تومان در بانکها وجود دارد و باید متناسب با اولویت ها، تسهیلات را پرداخت کنند. اگر در ماه های پایانی سال این رقم پرداخت گردد به درصد خوبی از برنامه می رسیم.

معاون کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: مساله مهمی با بانکها در بحث تضمین داریم؛ در این زمینه از شروع سال قبل راه اندازی صندوق تضمین را پیگیری کردیم تا خودمان ضمانت نامه برای افراد دریافت کننده تسهیلات صادر نماییم. حالا این کار در سه استان گلستان، مرکزی و اصفهان بصورت پایلوت در حال انجام می باشد تا گرفتن ضمانت تسهیل شود. امیدواریم امسال موضوع ضمانت که مانع مهمی است، رفع گردد.

منبع:

1402/10/28
16:51:11
5.0 / 5
256
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد