لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس كل دادگستری كرمان:

اختتامیه چهارمین جشنواره رسانه و عدالت در کرمان

اختتامیه چهارمین جشنواره رسانه و عدالت در کرمان

به گزارش حقوق و قضا، رییس کل دادگستری استان کرمان اظهار داشت: آیین اختتامیه چهارمین جشنواره رسانه و عدالت طی ماه های آتی در دادگستری استان کرمان انجام می شود.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، حجت السلام والمسلمین ابراهیم حمیدی در سومین نشست شورای مشاوران رسانه ای رییس کل دادگستری استان کرمان ضمن تشکر از همکاری و همراهی های اصحاب رسانه با دستگاه قضائی استان اظهار داشت: جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان به عنوان یک الگوی موفق در سطح کشور و قوه قضائیه مطرح است.
وی عنوان داشت: جشنواره رسانه و عدالت به شکل دوسالانه برگزار می گردد و همکاری و استقبال رسانه های استان بر محتوا، کیفیت و کمیت آثار می افزاید.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در حضور رییس و مسئولان عالی قوه قضائیه اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در این جلسه بر اصلاح و ارتقای تصویر رسانه ای قوه قضائیه تاکید داشتند و بایستی در امتداد فرمایشات ایشان درباب بهبود چهره رسانه ای قوه قضائیه اصحاب رسانه و صداوسیما به کمک این دستگاه بیایند.
وی اضافه کرد: یک بخش ویژه از هجمه های رسانه ای دشمن مقابل کشور عزیزمان، مربوط به تخریب چهره قوه قضائیه است و متأسفانه شبکه های معاند با بهره گیری از فضای مجازی و کانال های خبری و رسانه های وابسته خود تا حدودی موفق به تأثیرگذاری روی افکار تعدادی از مردم خصوصاً نسل جوان در داخل کشور شده اند.
حجت الاسلام حمیدی افزود: تاکید مقام معظم رهبری بر اهمیت کارهای مرکز رسانه و روابط عمومی قوه قضائیه به سبب تمرکز حملات رسانه ای دشمن مقابل قوه قضائیه است.
وی اشاره کرد: همانگونه که در جنگ نظامی بایستی به تقابل نظامی با دشمن پرداخت، لازم است تا مرکز رسانه قوه قضائیه و رسانه های داخلی نیز با تمام امکانات، هنر و خلاقیت خود جواب تخریب رسانه های معاند را بدهند.
این مقام ارشد قضائی در استان کرمان بیان این که استفاده از رسانه ها جهت آگاهی بخشی به مردم یک امر بسیار مهم در قوه قضائیه به حساب می آید، اشاره کرد: رسانه ها نماینده افکار عمومی هستند و دستگاه قضائی استان کرمان بیشترین بهره را از رسانه ها برده است.
حمیدی عنوان کرد: قوه قضائیه باید بتواند در کنار کارهای ارزشمندی که انجام می دهد به اطلاع رسانی صحیح و بموقع اخبار نیز اهمیت دهد و مرکز رسانه قوه قضائیه در حوزه اطلاع رسانی به افکار عمومی و استفاده از ظرفیت رسانه ای کشور بایستی به نحو مطلوب عمل کند و این امر بسیار حائز اهمیت می باشد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان اظهار داشت: رسانه های داخلی بایستی با بهره گیری از هنر و قلم و امکانات خود، کارهای باارزش قوه قضائیه را برای مردم تبیین کنند.
رئیس شورای اطلاع رسانی در دستگاه قضائی استان کرمان اظهار داشت: دادگستری کل استان کرمان از ظرفیت رسانه ها استفاده می نماید و انتقادهای سازنده مشاوران رسانه ای خودرا پذیرا می باشد، اما معذوریت ها و محدودیت هایی در دستگاه قضائی وجود دارد که نباید اسرار مردم یا نظام مقدس جمهوری فاش شود.
وی ضمن اشاره به ضرورت اخبار طبقه بندی در سیستم قضائی بیان داشت: رسانه ها محرم اسرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و همین طور سیستم قضائی هستند اما ممکنست با انتشار اخبار محرمانه، نااهلان و دشمنان کشور عزیزمان از موضوعات سری آگاهی پیدا کرده یا سوءاستفاده کنند.
حمیدی اشاره کرد: کار رسانه ای نبایستی فقط تبلیغاتی و اغراق آمیز باشد، لازم است تا در جمهوری اسلامی رسانه ها مانند قوه قضائیه برای برقراری قانون و عدالت تلاش نموده و محتوای باارزش تولید و منتشر کنند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان اظهار داشت: رسانه ها در بررسی و انتشار موضوعات و اخبار دادگستری کرمان آزاد هستند منتها بایستی برداشت آنها منطبق بر واقعیت باشد.
وی در آخر ضمن اشاره به اختتامیه چهارمین جشنواره عدالت و رسانه در استان کرمان بیان داشت: در ترکیب و نحوه کار و بررسی آثار ارسالی به جشنواره عدالت رعایت خواهد شد و از افراد مختلف متخصص در هیأت داوران استفاده خواهد شد.


منبع:

1402/07/04
13:20:33
5.0 / 5
235
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد