لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

نخستین اسناد كاداستر اراضی كشاورزی در سطح كشور در اختیار مالكین قرار گرفت

نخستین اسناد كاداستر اراضی كشاورزی در سطح كشور در اختیار مالكین قرار گرفت

اسناد كاداستر اراضی كشاورزی روستای ولیاران استان زنجان بعنوان نخستین منطقه پایلوت كشور در صدور اسناد كاداستر اراضی كشاورزی با حضور سعادتیان معاون املاك و كاداستر سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در جلسه شورای اداری استان زنجان در اختیار مالكین قرار گرفت.به گزارش حقوق و قضا به نقل از قوه قضاییه، سعادتیان معاون املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این نشست با اشاره به صدور این اسناد برای نخستین بار، اظهار داشت: این اسناد در جهت تفاهم نامه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و وزارت جهاد کشاورزی در فروردین ماه سالجاری صادرشده و استان زنجان بعنوان استان پایلوت در قدم اول با تثبیت بیشتر از ۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی روستای ولیاران نسبت به صدور ۱۰۳۳ برگ سند برای قطعات کشاورزی این روستا اقدام نموده است.

وی ضمن اشاره به گستردگی و اهمیت این طرح عنوان کرد: صدور این اسناد پس از ۵۰ سال صورت می گیرد و با ادامه آن اکثریت اراضی کشاورزی کشور دارای سند کاداستری خواهند شد که نقش بسزایی در تثبیت مالکیت ها و کاهش اختلافات و همینطور قضازدایی دارد.


معاون املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با گلایه از عملکرد منابع طبیعی استان زنجان اضافه کرد: اداره کل منابع طبیعی استان زنجان همکاری لازم در تثبیت و صدور اسناد کاداستری این اراضی را با اداره ثبت اسناد و املاک استان نداشته است و امیدواریم در ادامه طرح شاهد همکاری همه دستگاه های ذیربط به ویژه منابع طبیعی باشیم.

سعادتیان همینطور ضمن حضور در اداره های جهاد کشاورزی و امور اراضی استان زنجان با مدیران کل جهاد کشاورزی و امور اراضی استان گفتگو نمود.

معاون املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ادامه این سفر ضمن حضور در اداره امور نقشه برداری و کاداستر اداره کل ثبت اسناد و املاک استان زنجان به بررسی عملکرد واحد نقشه برداری و کاداستر استان پرداخت و در جریان اقدامات این اداره در جهت تفاهم نامه فروردین ماه سالجاری بین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت.

سعادتیان از اداره اجرای اسناد رسمی و واحد ثبتی ناحیه یک و دو زنجان بازدید کرد و ضمن حضور در قسمت های مختلف این ادارات در گفتگویی صمیمانه با همکاران به بررسی عملکرد و مشکلات آنها پرداخت.


منبع:

1399/05/16
11:32:58
5.0 / ۵
2136
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد