لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس سازمان بازرسی كل كشور:

نباید بگذاریم غبار تاریخ بر یاد دوران دفاع مقدس بنشیند

نباید بگذاریم غبار تاریخ بر یاد دوران دفاع مقدس بنشیند

حقوق و قضا: رییس سازمان بازرسی کل کشور هفته دفاع مقدس را فرصتی مغتنم برای پاسداشت این دوران دانست و اصرار کرد که نباید بگذاریم غبار تاریخ بر روی آن بنشیند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، ذبیح الله خدائیان در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سازمان بازرسی از این دوران به عنوان دوران عزت و افتخار انقلاب اسلامی یاد کرد و اظهار داشت: هرچند در دوران جنگ تحمیلی کشور ما خسارت های زیادی را متحمل شد و بیش از ۲۰۰ هزار نفر شهید شدند؛ اما به سبب آثاری که برای ما به جا گذاشت از آن دوران به عنوان دفاع مقدس یاد می نماییم.

وی با اعلان اینکه در آن دوران رژیم صدام با پشتیبانی استکبار جهانی جنگی را برپا کرده تا نظام مقدس جمهوری اسلامی را سرنگون کنند؛ اضافه کرد: باتوجه به وضعیت کشور، صدام و همدستانش فکر می کردند که در یک هفته به تهران می رسند اما چه شد که به یک باره وضعیت تغییر نمود و تمام معادلات دنیا به هم خورد؟

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تأکید بر این که دوران دفاع مقدس بود که نظام را تثبیت کرد؛ افزود: در این دوران بود که جوانان ما پخته شدند و سپاه پاسداران کارآزموده شد در صورتیکه این تجربه را در هیچ دانشکده نظامی نمی توانست، کسب کند.

خدائیان با اشاره به این که در ۲۰۰ سال اخیر بیش از سه میلیون کیلومتر مربع از خاک ایران طی جنگ ها یا قراردادهای ننگین جدا شد، بیان کرد: با وجود این که در این جنگ تحمیلی، استکبار جهانی و رژیم های مرتجع منطقه همراه رژیم صدام مقابل کشور ایران بودند اما نتوانستند یک وجب از خاک ایران را جدا کنند.

وی بیان کرد: اگر امروزه از کشورمان به عنوان یک کشور مقتدر یاد می شود و کسی جرات ندارد به این مرز وبوم چشم داشته باشد به خاطر همان دوران دفاع مقدس است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اعلان اینکه مردم ایران همان مردمی هستند که هشت سال در مقابل استکبار جهانی و عوامل آن مقاومت کردند، افزایش اعتماد به نفس جوانان را از دیگر آثار دفاع مقدس دانست و اظهار داشت: پیش از انقلاب در ارتش تمام تجهیزات دفاعی وجود داشت؛ اما متخصصان ما اجازه تعویض یک قطعه از آنها را نداشتند و این باور را در ما به وجود آورده بودند که توان چنین کاری را نداریم چرا؛ چون اعتماد به نفس نداشتیم، باورمان نمی شد که بتوانیم روی پای خودمان بایستیم و در این دوران بود که جوانان ما این اعتماد به نفس را کسب کردند که می شود با دست خالی نه فقط در مقابل رژیم بعث بلکه در مقابل استکبار ایستاد و آنها را به عقب راند.

خدائیان ایجاد وحدت در میان تمام اقشار جامعه را از دیگر آثار دوران دفاع مقدس دانست و اضافه کرد: در این دوران همه در کنار هم قرار گرفتند و وحدت خاصی در میان مردم، سپاه و ارتش به وجود آمد.

وی اظهار داشت: امروزه اگر عمق راهبردی کشور ما در سراسر جهان گسترده شده ناشی از همان دوران دفاع مفدس و شکل گیری بسیج است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور میزان تاثیر پذیری یک کشور در خارج از مرزها را ناشی از عمق راهبردی هر کشور دانست و بیان کرد: عمق راهبردی کشور، پیش از انقلاب چقدر بود ؟ اصلا در کشور قدرت نرم وجود داشت؟ امروزه نفوذ ایران تا کجاست؟

به گفته وی وقتی قدرت نرم یک کشور افزایش یابد امنیت آن کشور نیز افزایش می یابد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی بیان کرد: این شهید بزرگوار در دوران دفاع مقدس رشد کرد و پخته شد و توانست تاثیرگذاری بسیاری در جهان داشته باشد.

وی با اشاره به این که تحول معونیت در کشور از آثار دوران دفاع مقدس است، اظهار داشت: افزایش روحیه ایثار و شهادت به خاطر همان دوران است.

خدائیان از دوران دفاع مقدس به عنوان دوران پرافتخار برای ملت ایران یاد کرد و اظهار داشت: هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی است تا آثار این دوران دفاع را پاس بداریم و نگذاریم گرد و غبار تاریخ بر روی آن بنشیند.

وی اظهار داشت: امروزه تمام هم و غم دشمنان اسلام این است که ارزش های اسلام، انقلاب، ایثار و شهادت را مورد هجمه قرار دهند که باید با مرور و یادآوری خاطرات دوران دفاع مقدس توطئه دشمنان را خنثی کرد.
1401/06/31
18:04:36
5.0 / 5
335
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد